تاریخ انتشار: 1401/06/16 10:26 حوزه انتشار: ستاد مرکزی شناسه خبر: 80994

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اعلام کرد:

پیش‌بینی 34 هزار فرصت شغلی برای محرومان در خراسان رضوی

فیروزآبادی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: برای سال جاری ایجاد ۳۴ هزار فرصت شغلی در استان خراسان رضوی پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مرتضی فیروزآبادی در دیدار با استاندار خراسان رضوی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها ایجاد ۳۴ هزار فرصت شغلی در استان خراسان رضوی پیش‌بینی شده است.

در ادامه این دیدار، استاندار خراسان رضوی گفت: حوزه اشتغال یکی از موضوعات جدی فعالیت ها در استان است و شکل گیری قرارگاه اشتغال با حضور مسئولان ذیربط استانی برای تصمیم‌گیری دقیق و اجرایی است تا رسیدن به حل این مشکل پیگیری شود.

وی بیان کرد: برای کار عملیاتی نیاز به آمار صحیح وجود دارد و باید سیستم ارزیابی و کنترل برای برنامه‌ریزی و تصمیم‌سازی، اصلاح و یکپارچه شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: باید واقعیت کف جامعه برای ایجاد و دسترسی به اشتغال مورد ارزیابی قرار گیرد، بر همین اساس از دهیاران 2600 روستای استان خواسته شده است تا فهرست بیکاران روستایی را در مرحله اول اعلام کنند، زیرا اگر مشکل اشتغال در روستاها حل شود می‌تواند در مهاجرت معکوس و بازگشت مردم به روستا نیز موثر باشد.

نظری مشارکت بانک‌ها در فراهم کردن تسهیلات بانکی برای ایجاد اشتغال، براساس همکاری مضاعف بین دستگاه‌ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: فراهم آوردن تسهیلات برای ایجاد اشتغال باید صورت پذیرد و نباید بر اساس برخی مشکلات در گره‌گشایی از کار مردم اهمال کرد.

انتهای پیام