تاریخ انتشار: 1401/06/16 16:50 حوزه انتشار: ستاد مرکزی شناسه خبر: 81195

با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

افتتاح مرکز نیکوکاری تخصصی شهدای فرماندهی انتظامی در استان لرستان

بختیاری

مرکز نیکوکاری تخصصی شهدای فرماندهی انتظامی در استان لرستان با حضور رئیس کمیته امداد افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در آستانه اربعین حسینی(ع) مرکز نیکوکاری تخصصی شهدای فرماندهی انتظامی در استان لرستان با حضور رئیس کمیته امداد افتتاح شد.

سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم آغاز بهره‌برداری از این مرکز نیکوکاری با بیان اینکه برنامه کمیته امداد طبق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، مردمی کردن امدادرسانی است، گفت: راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در سطح محلات و مساجد و مراکز نیکوکاری تخصصی با همین هدف انجام شده است.

وی بر ارتقای کمی و کیفی خدمات مراکز نیکوکاری به محرومان تاکید کرد و افزود: دولت، مجلس و حاکمیت تکالیف بزرگی نسبت به محرومان و نیازمندان دارند اما مردمی شدن امدادرسانی یک اصل مهم است.

بختیاری همچنین به راه‌اندازی «امداد محله» در محلات محروم استان‌های مختلف اشاره کرد و ادامه داد: در رابطه با مردمی کردن امدادرسانی از پایگاه مسجد استفاده شده است یعنی در بسیاری موارد امام جماعت مسجد و هیئت امنای مسجد، اقدام به تشکیل مرکز نیکوکاری کردند.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: در حال حاضر در سطح کشور حدود ۹ هزار مرکز نیکوکاری داریم که 5100  مورد آن در مساجد هستند.

وی تاکید کرد: این مراکز نیکوکاری ماموریت دارند علاوه‌ بر مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به دیگر نیازمندان در سطح محلات کمک کند.

بختیاری گفت: در سطح استان لرستان ۱۰۰ مرکز نیکوکاری در مساجد و ۱۵۰ مرکز در غیر مساجد مانند روستاها و ۳۹ مرکز نیکوکاری تخصصی برای خدمت به محرومان فعالیت می‌کنند.

 

انتهای پیام