دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۰:۲۲
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۵۷۳۶۲
گزارشگر : ۶۷

بهره‌مندی 2هزار مددجوی خاتمی از خدمات فرهنگی

(سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶) ۱۰:۲۲

دو هزار مددجوی شهرستان خاتم از کلاس های آموزش خانواده، برنامه های کانون های فرهنگی و خدمات مشاوره ای کمیته امداد در سه ماهه نخست امسال استفاده کردند.

مدیر کمیته امداد شهرستان خاتم به تشریح عملکرد بخش فرهنگی این نهاد در سه ماهه نخست سال ۹۶ پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اکبر مقدم، مدیرکمیته امداد شهرستان خاتم با بیان اینکه آموزش­های فرهنگی و تربیتی خانوارهای تحت حمایت با تأکید برخانواده محوری، مسجد محوری و تربیت محوری انجام می شود، گفت: برنامه های فرهنگی کمیته امداد در قالب کانون­های فرهنگی و تربیتی (دائم، موقت و پیروان ولایت)، آموزش خانواده و اردوهای فرهنگی و آموزشی به مددجویان تحت حمایت ارائه می شود.

 وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان، دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت از جمله اقدامات اصلی این نهاد است، افزود: دو هزار مددجوی شهرستان خاتم از کلاس های آموزش خانواده، برنامه های کانون های فرهنگی و خدمات مشاوره ای کمیته امداد در سه ماهه نخست امسال استفاده کردند.

مدیرکمیته امداد شهرستان خاتم بیان کرد: 462 دانش‌آموز و 44 دانشجوی تحت حمایت از خدمات فرهنگی کمیته امداد شهرستان خاتم بهره مند هستند.

وی افزود: یک هزار و 121 نفر از مددجویان تحت حمایت در فصل بهار 96 در کلاسهای آموزشی کانون های فرهنگی این نهاد شرکت کرده اند که این میزان نفرات در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته حدود دو و نیم برابر افزایش داشته است.

مقدم با بیان اینکه هفت میلیون تومان برای ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان شهرستان خاتم در سه ماهه نخست سال ۹۶  هزینه شده است، گفت: این خدمات در سرفصل‌های پرورشی و تربیتی، مشاوره‌ای و آموزش مهارت‌های زندگی، تأمین هزینه دانش‌آموزان و دانشجویان بهره‌مند از امکانات خوابگاه، کانون‌های فرهنگی تربیتی و اردوهای زیارتی و سیاحتی بوده است.

وی یادآور شد: ارائه خدمات مسکن و ساختمان، فرهنگی و آموزش، کمک هزینه تامین جهیزیه و هزینه ازدواج، حقوقی و قضایی، بهداشتی و درمانی، بیمه تامین اجتماعی، تسهیلات کارگشایی،  اشتغال و خودکفایی از جمله فعالیت های این نهاد در حمایت از خانوارهای تحت حمایت و اقشار نیازمند جامعه است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۲۳
(سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶) ۱۰:۲۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید