دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۱۳
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۵۷۴۰۷
گزارشگر : ۶۷

اعطا 2 هزار و 548 فقره وام قرض الحسنه به مددجویان یزدی

(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۱۳

صندوق قرض الحسنه کمیته امداد استان یزد بیش از 13 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی، اشتغال و خودکفایی به دو هزار و ۵۴۸ مددجوی متقاضی تحت حمایت این نهاد از بدو تاسیس صندوق تا پایان مردادماه96 اعطاء کرده است.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد استان یزد گزارشی از تسهیلات کارگشایی و اشتغال و خودکفایی اعطایی به مددجویان تحت حمایت از ابتدای تاسیس صندوق قرض الحسنه امداد ولایت (اواخر آبان سال ۹۵) تا پایان مردادماه96  ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی نیکخواه، مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد استان یزد با بیان اینکه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان یزد در اواخر آبان ماه سال ۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: صندوق قرض الحسنه امداد با هدف بهره گیری از ظرفیت های مردمی در جهت توانمندسازی نیازمندان و اعطای وام قرض الحسنه برای رفع نیازهای ضروری از جمله ایجاد اشتغال نیازمندان، هزینه های ازدواج، تهیه جهیریه، درمان بیماری، کمک هزینه های تحصیلی، ساخت، تامین و تعمیرات مسکن مددجویان فعالیت خود را آغاز کرد.

 وی با بیان اینکه این نهاد از بدو تاسیس نسبت به ترویج سنت حسنه قرض الحسنه اهتمام داشته و خدمات شایسته ای ارائه کرده است، گفت: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با رویکرد جلب مشارکت و جذب سپرده کمک های مردمی و کاهش بروکراسی اداری در مراجعه مددجویان و نیازمندان به بانک ها برای دریافت وام راه اندازی شده است.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد استان یزد افزود: صندوق قرض الحسنه کمیته امداد استان یزد بیش از 13 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی، اشتغال و خودکفایی به دو هزار و ۵۴۸ مددجوی متقاضی تحت حمایت این نهاد از بدو تاسیس صندوق تا پایان مردادماه96 اعطاء کرده است.

وی در خصوص تسهیلات اعطایی به نیازمندان گفت: تسهیلات اعطایی اشتغال حداکثر 30 میلیون تومان و در اقساط ۸۴ ماهه با سقف پرداخت وام کارگشایی پنج میلیون تومان در اقساط ۵۰ ماهه است که با کارمزد سه درصد به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و اقشار نیازمند پرداخت می شود.

نیکخواه ادامه داد: ۵۱ درصد از تسهیلات اعطایی( شش میلیارد و 683 میلیون تومان) به عنوان وام قرض الحسنه کارگشایی به یک هزار و ۹۷۷ متقاضی نیازمند و ۴۹ درصد دیگر نیز در قالب تسهیلات اشتغال و خودکفایی به ۵۷۱ نفر اعطا شد.

وی با اشاره به لزوم مشارکت خیران در ارائه تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان افزود: افزایش اعتماد عمومی، سرعت در ارائه خدمات، تسهیل در پرداخت تسهیلات به نیازمندان از جمله اهداف این صندوق است.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد استان یزد بیان کرد: مردم نیکوکار استان با افتتاح حساب پس انداز قرض الحسنه در این صندوق ضمن بهره مندی از اجر معنوی این کار خداپسندانه، می توانند نیازمندان را برای دریافت تسهیلات به این صندوق معرفی کنند.

وی با تاکید بر اهمیت مشارکت حداکثری خیران در ارائه تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان گفت: خوشبختانه مددجو و نیازمند متقاضی در نوبت وام نداریم اما برای جلوگیری از انتظار مددجویان برای دریافت وام همچنان نیازمند مشارکت و همراهی خیران در این سنت خداپسندانه هستیم.

نیکخواه با اشاره به ارائه خدمات الکترونیکی از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به سپرده گذاران، یادآور شد: صدور آنی کارت بانکی در محل شعب صندوق، انجام حواله بین بانکی، پرداخت قبوض خدماتی و ارائه خدمات غیر حضوری بدون نیاز به حضور فیزیکی در شعب از جمله خدمات قابل ارائه به سپرده گذاران است.

وی ادامه داد: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در آینده نزدیک نسبت به ارائه خدمات آنلاین از طریق موبایل بانک، کدبانک (ussd)، اینترنت بانک، پایانه فروش اختصاصی، صدور کارت هدیه، کارت اعتباری، کارت رفاهی نیز مبادرت می کند.

شایسته ذکر است؛ شعبه اصلی صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان یزد به آدرس میدان مهدیه، ابتدای بلوار شهید منتظر القائم، مجتمع تجاری اداری نیلوفر، روبروی داروخانه امامزاده یزدی به همراه ۱۶ باجه دیگر در شهرستان ها و مناطق مختلف استان آماده پاسخگویی به مراجعان و سپرده گذاران است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۸۰
(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۱۳پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید