اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان میبد خبر داد:

تعمیر و بازسازی 16 مورد مسکن مددجویی در شهرستان میبد

تعمیر و بازسازی 16 مورد مسکن مددجویی در شهرستان میبد
کمیته امداد میبد طی سه‌ماهه نخست سال جاری نسبت به تعمیر، تکمیل و بازسازی 16 مورد مسکن مددجویی اقدام کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین زین‌الدینی، رئیس کمیته امداد شهرستان میبد با اشاره به عزم جدی این نهاد برای تأمین مسکن مددجویان تحت حمایت گفت: کمیته امداد میبد طی سه‌ماهه نخست سال جاری نسبت به تعمیر، تکمیل و بازسازی 16 مورد مسکن مددجویی اقدام کرد.

وی بابیان اینکه 18 خانوار تحت حمایت این نهاد فاقد مسکن هستند افزود: مسکن چیزی فراتر از یک مکان فیزیکی است و اهمیت مسکن از آنجایی است که بسیاری از نیازهای اولیه فرد همانند خوراک و استراحت در آن تأمین می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان میبد بابیان اینکه منازل هشت خانوار تحت حمایت نیز نیازمند تعمیر و بازسازی است، گفت: داشتن یک سرپناه خوب و مطمئن حق هر خانواده ایرانی است، بر این اساس کمیته امداد برنامه‌ریزی منسجم و اهتمام ویژه‌ای را برای ساخت و تعمیر مسکن مددجویان فاقد سرپناه به کار بسته است.

وی با اشاره به اینکه مسکن در برآوردن بسیاری از نیازهای انسان نقش عمده‌ای ایفا می‌کند. افزود: سرپناهی که بتواند اعضای یک خانواده را کنار هم گردآورده و با به ارمغان آوردن آرامش و سکون خاطر آن‌ها را در برابر آسیب‌های جسمی و روحی مصون نگه دارد و مرکز ثقل و محور تصمیم‌گیری‌های اساسی خانوار، محل شور و مشورت، مأمن تربیت نسل آینده و امید گاه اعضای خانواده‌ای شود که پس از پشت سر گذاشتن یک روز کاری دشوار و نبرد با ناملایمات زندگی محلی مناسب برای تمدید اعصاب و استراحتگاه مطلوب آن‌ها شود.

زین‌الدینی افزود: مسکن مناسب محلی است برای رسیدن به آرامش، تجدد اعصاب، بهبود تنش‌های روانی و جایگاه تثبیت سلامت جسم و روح انسان. نبود مسکن یا مسکن غیراستاندارد عامل مهمی در بروز انواع فشارهای روحی استرس‌های مخل آسایش، افسردگی و اختلالات روانی افراد محسوب می‌شود.

وی در خصوص نحوه مشارکت نیکوکاران در امر ساخت منازل مددجویان تحت حمایت گفت: مردم نوع‌دوست و بانیان کار خیر می‌توانند با مشارکت در طرح رضوان و پرداخت کمک‌های انسان دوستانه و خیرخواهانه خود نسبت به احداث سرپناه یا تعمیر منازل مددجویان و نیازمندان اقدام و در این عمل خداپسندانه مشارکت کنند.

شایسته ذکر است: هم‌اکنون 1550 خانوار تحت حمایت با جمعیت 2876 نفر از خدمات کمیته امداد میبد بهره‌مند هستند، این در حالی است که 1064 خانوار (1491 نفر) از این نهاد کمک‌معیشت دریافت می‌کنند.

انتهای پیام

۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۵۳
تعداد بازدید : ۱۳۴
کد خبر : ۲,۰۲۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید