اخبار

رئیس کمیته امداد منطقه دو یزد اعلام کرد:

صد درصد زکات دریافتی در شهرستان یزد در امور محرومان هزینه شد

صد درصد زکات دریافتی در شهرستان یزد در امور محرومان هزینه شد
رئیس کمیته امداد منطقه دو یزد گفت: حدود صد درصد زکات دریافتی در شهرستان یزد طی شش‌ماهه نخست سال 98 در امور محرومان هزینه شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد مزیدی، رئیس کمیته امداد منطقه دو یزد در جلسه شورای زکات شهرستان یزد که با حضور فرماندار یزد و اعضای این شورا برگزار شد، گفت: طی شش‌ماهه ابتدای سال جاری نیکوکاران یزدی یک میلیارد و 792 میلیون تومان زکات دادند.

وی افزود: حدود صد درصد زکات دریافتی در شهرستان یزد طی شش‌ماهه نخست سال 98 در امور محرومان هزینه شد.

رئیس کمیته امداد منطقه دو یزد ادامه داد: شهرستان یزد ظرفیت‌های خوبی در بخش‌های مختلف ازجمله صنعت و کشاورزی دارد و از این منابع می‌توان در قالب زکات مستحبی به نفع محرومان استفاده کرد.

وی گفت: علاوه بر شهرستان یزد در روستاهای بالای سه هزار نفر شهرستان یزد (12 روستا) نیز شوراهای زکات فعال هستند و هدف از تشکیل این شوراها ترغیب و تشویق خیران و نیکوکاران به پرداخت زکات به‌ویژه زکات مستحبی است.

مزیدی با اشاره به اینکه زکات دریافتی در روستاها در اختیار نیازمندان همان منطقه قرار داده می‌شود، افزود: علما و ائمه جماعات نقش مهمی در روشنگری و فرهنگ‌سازی این فریضه الهی دارند.

وی بابیان اینکه سال گذشته 80 درصد زکات دریافتی در بخش محرومان و 20 درصد برای ساخت و یا تکمیل پروژه‌های عام‌المنفعه همچون مسجد و حسینیه هزینه شد، یادآور شد: نیکوکاران شهرستان یزد در سال گذشته سه میلیارد و 383 میلیون تومان زکات واجب و مستحب و کفاره عمد و غیر عمد پرداخت کردند.

انتهای پیام

۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۸
تعداد بازدید : ۱۱۲
کد خبر : ۲,۴۸۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید