اخبار

حمایت کمیته امداد میبد از 197 دانشجو و دانش‌آموز نیازمند

حمایت کمیته امداد میبد از 197 دانشجو و دانش‌آموز نیازمند
رئیس کمیته امداد میبد گفت: 171 دانش‌آموز و 26 دانشجو از خدمات حمایتی و فرهنگی کمیته امداد شهرستان میبد استفاده می‌کنند.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین زین‌الدینی، رئیس کمیته امداد شهرستان میبد با اشاره به رویکرد این نهاد در تقویت خانواده‌های محروم در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، گفت: 171 دانش‌آموز و 26 دانشجو از خدمات حمایتی و فرهنگی کمیته امداد شهرستان میبد استفاده می‌کنند.

وی بابیان اینکه 48 میلیون تومان در شش‌ماهه نخست سال 98 برای ارائه خدمات فرهنگی به جامعه هدف تحت حمایت هزینه شد، افزود: کمیته امداد در کنار خدمات حمایتی و معیشتی به نیازمندان، با ارائه برنامه متنوع فرهنگی، به لحاظ فکری نیز آن‌ها را حمایت و تقویت می‌کند.

رئیس کمیته امداد شهرستان میبد بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی و آموزشی با محوریت خانواده برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش مهارت‌های زندگی جامعه هدف تحت حمایت  انجام می‌شود. همچنین ساماندهی اوقات فراغت مددجویان با انجام نیازسنجی آموزشی از طریق کانون فرهنگی، تربیتی و برگزاری اردوهای زیارتی و آموزشی اجرا می‌شود.

وی افزود: ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان تحت حمایت در قالب پرورشی و تربیتی، مشاوره‌ای و آموزش مهارت‌های زندگی، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی و شهریه، ایجاد کانون‌های فرهنگی - تربیتی و برگزاری اردوهای زیارتی بوده است.

زین‌الدینی یادآور شد: هم‌اکنون هزار و 391 خانوار تحت حمایت با جمعیت دو هزار و 418 نفر از خدمات کمیته امداد شهرستان میبد بهره‌مند هستند، این در حالی است که هزار و 489 نفر از مددجویان این شهرستان معیشت بگیر هستند.

زین‌الدینی افزود: یک میلیارد و 244 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری و وام اشتغال در شش‌ماهه نخست سال جاری به 87 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد میبد پرداخت‌شده است.

انتهای پیام

۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۴
تعداد بازدید : ۴۸
کد خبر : ۲,۶۵۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید