اخبار

افتتاح مرکز نیکوکاری شهدای بخش «آسفیچ» شهرستان بهاباد

افتتاح مرکز نیکوکاری شهدای بخش «آسفیچ» شهرستان بهاباد
مرکز نیکوکاری شهدای بخش «آسفیچ» شهرستان بهاباد با حضور مدیرکل کمیته امداد استان یزد، فرماندار بهاباد و بخشدار آسفیچ و جمعی از مسئولان محلی افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن علیزاده، مدیرکل کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه این مرکز شصت و هفتمین مرکز نیکوکاری است که در استان افتتاح شد، گفت: واگذاری امور به مردم، شناسایی نیازمندان، جذب خیران هر محله، پیوند نیازهای محرومان با توانمندی‌های خیران، استفاده از حضور و تخصص مردم، احیای حقوق همسایگی، تقویت همبستگی اجتماعی، افزایش اعتماد عمومی و دسترسی خیران به گزارش ارائه خدمت، جمع‌آوری و توزیع کمک‌ها، احیای فرهنگ انفاق، نیکوکاری و نوع‌دوستی و مردمی شدن حمایت‌های اجتماعی از کارکردهای مراکز نیکوکاری است.

وی با اشاره به اینکه چهار مرکز نیکوکاری در شهرستان بهاباد در حال فعالیت هستند، افزود: مرکز نیکوکاری واحدی مردمی است که دارای هیات عامل است و اعضای آن به‌صورت افتخاری در محلات و روستاها با تمرکز بر مساجد و با محوریت مسجد محله برای توسعه مشارکت‌های مردمی و ارائه خدمت به نیازمندان و محرومان با نظارت کمیته امداد فعالیت می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد تصریح کرد: مراکز نیکوکاری در سه بخش محله محور، تخصصی و صنفی با شعار مردم برای مردم در حال فعالیت و گسترش است.

وی افزود: کمک‌های اهدایی به مراکز  به‌صورت نقدی و کالا و در بخش‌های مختلفی ازجمله طرح اکرام ایتام و محسنین، کمک‌هزینه سفرهای زیارتی، اشتغال، اطعام، مسکن، درمان، زکات، کفاره، کمک‌هزینه ازدواج و جهیزیه، سبد کالا و لوازم ضروری زندگی، نذر و قربانی، صدقات، آزادی زندانیان، جشن عاطفه‌ها و نیکوکاری، پوشاک و البسه و کمک‌های موردی است.

محمدمهدی خانی زاده بهاباد، فرماندار بهاباد نیز در این مراسم بر نقش محوری مردم در فعالیت‌های اجتماعی تأکید کرد و گفت: امید است باهمت مردم منطقه آسفیچ و با فعالیت این مرکز نیکوکاری شاهد کاهش فقر و رفع محرومیت باشیم.

وی با اشاره به اهمیت توانمندسازی خانواده‌های نیازمند و تلاش برای ارتقای زندگی آنان افزود: موضوع فعالیت‌های جهادی نیز باید موردتوجه قرار گیرد تا باهمت و همدلی مسئولان و مردم شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی و درنتیجه افزایش سطح رفاه مردم باشیم.

شایسته ذکر است: شش میلیون تومان از سوی فرمانداری بهاباد برای راه‌اندازی این مرکز و کمک به نیازمندان اهدا شد.

انتهای پیام

۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۶
تعداد بازدید : ۴۱
کد خبر : ۲,۷۰۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید