اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان اشکذرمطرح کرد:

ایجاد 59 فرصت شغلی برای مددجویان اشکذری

ایجاد 59 فرصت شغلی برای مددجویان اشکذری
رئیس کمیته امداد شهرستان اشکذر گفت: طی سال جاری کمیته امداد شهرستان اشکذر یک میلیارد و 708 میلیون تومان تسهیلات اشتغال برای ایجاد 59 فرصت شغلی به مددجویان تحت حمایت پرداخت کرده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا خلیلی، رئیس کمیته امداد شهرستان اشکذر در نشستی که با حضور بخشدار و دهیاران بخش خضرآباد در دفتر امام‌جمعه این بخش برگزار شد، گفت: طی سال جاری کمیته امداد شهرستان اشکذر یک میلیارد و 708 میلیون تومان تسهیلات اشتغال برای ایجاد 59 فرصت شغلی به مددجویان تحت حمایت پرداخت کرده است.

وی با تأکید بر اهمیت ایجاد اشتغال پایدار برای دستیابی مددجویان تحت حمایت به توانمندی و خودکفائی اقتصادی، بیان کرد: اجرای طرح‌های اشتغال از طریق راهبری شغلی با استفاده از تجربیات شرکت‌های کارآفرین و موفق درزمینهٔ اشتغال یا مشاغل خانگی در دستور کار این نهاد قرار دارد.

رئیس کمیته امداد شهرستان اشکذر با دعوت از همه فعالان عرصه تولید و اشتغال، جهادگران و کارآفرینان خیّر برای ایجاد اشتغال مددجویان تحت حمایت افزود: ایجاد مشاغل پایدار و درآمد مستمر و کافی برای مددجویان و فراهم‌سازی زمینه خودکفایی اقتصادی و خروج آنان از حمایت ازجمله اهداف کمیته امداد در توانمندسازی جامعه هدف تحت حمایت است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 90 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد اشکذر از آموزش‌های شغلی این نهاد در سه سطح مقدماتی اشتغال، مهارت‌آموزی و پایدارسازی و توسعه اشتغال بهره‌مند شدند.

خلیلی بابیان اینکه طی این مدت برای 12 نفر کاریابی انجام‌شده است، ادامه داد: کارفرمایان برای تأمین نیروی انسانی موردنیاز خود از مددجویان تحت حمایت استفاده کنند.

وی یادآور شد: کمیته امداد برای به‌کارگماری هر نفر مددجوی تحت حمایت بسته‌های تشویقی در نظر گرفته است که شامل پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال متوالی یا پرداخت تسهیلات به مبلغ 50 میلیون تومان به ازای به‌کارگیری هر نفر است.

انتهای پیام

۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۲۱
تعداد بازدید : ۶۷
کد خبر : ۲,۷۵۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید