اخبار

در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی انجام شد:

کاربینی امداد گران اردکانی از طرح‌های موفق شغلی

کاربینی امداد گران اردکانی از طرح‌های موفق شغلی
رئیس کمیته امداد شهرستان اردکان گفت: برای توسعه و ترویج فرهنگ کار و تلاش در بین خانوار تحت حمایت ضرورت دارد امدادگران با طرح‌های مختلف شغلی آشنا شده و اهمیت آن را در راستای توانمندسازی مددجویان درک کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا خلیلی، رئیس کمیته امداد شهرستان اردکان در بازدید کارکنان کمیته امداد از طرح‌های پارچه‌بافی این شهرستان، گفت: برای توسعه و ترویج فرهنگ کار و تلاش در بین خانوار تحت حمایت ضرورت دارد امدادگران با طرح‌های مختلف شغلی آشنا شده و اهمیت آن را در راستای توانمندسازی مددجویان درک کنند.

وی افزود: با توجه به توصیه‌ها تأکیدات مقام معظم رهبری برای رونق بخشیدن به تولیدات داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی، طرح بازدید از طرح‌های خودکفایی کمیته امداد برای الگوبرداری در دستور کار قرار گرفت تا زمینه فرهنگ‌سازی اقتصادی، آشنایی با طرح‌های اشتغال خرد و خانگی در چارچوب خوشه‌های کسب‌وکار انجام شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان اردکان بابیان اهمیت آشنایی امدادگران با کسب‌وکارهای جدید و مشاغل خانگی، تصریح کرد: ایجاد مشاغل پایدار برای مددجویان تحت حمایت ازجمله رویکردهای مهم کمیته امداد است که علاوه بر ایجاد درآمد مستمر، زمینه خودکفایی اقتصادی آنان را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون دو کارگاه پارچه‌بافی در شهرستان اردکان کار آموزش 25 مددجو را بر عهده‌دارند، افزود: خانوار تحت حمایت این نهاد قادر هستند با تهیه دستگاه پارچه‌بافی و کار در منزل با همکاری اعضای خانوار علاوه بر ایجاد درآمد در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و رونق تولید نقش‌آفرینی کنند.

خلیلی افزود: از ابتدای سال 98 تاکنون 95 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد اردکان از آموزش‌های شغلی این نهاد در سه سطح مقدماتی اشتغال، مهارت‌آموزی و پایدارسازی و توسعه اشتغال بهره‌مند شدند.

وی همچنین یادآور شد: پرداخت یک میلیارد و 158 میلیون تومان وام اشتغال برای ایجاد 46 فرصت شغلی و کاریابی برای 24 مددجوی تحت حمایت در سال 98 از دیگر خدمات این نهاد در زمینه خودکفایی و اشتغال بوده است.

انتهای پیام

۷ دی ۱۳۹۸ ۰۷:۳۴
تعداد بازدید : ۲۷
کد خبر : ۲,۸۶۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید