اخبار

رئیس کمیته امداد تفت مطرح کرد:

77 درصد مددجویان تفتی سالمند هستند

77 درصد مددجویان تفتی سالمند هستند
رئیس کمیته امداد شهرستان تفت گفت: 77 درصد از جمعیت تحت حمایت کمیته امداد شهرستان تفت سالمندان بالای 60 سال هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدحسن وراثی، رئیس کمیته امداد شهرستان تفت بابیان اینکه بالاترین جمعیت سالمندان تحت حمایت در سطح استان یزد مربوط به شهرستان تفت است، گفت: 3650 مددجوی سالمند تحت حمایت کمیته امداد شهرستان تفت قرار دارند که 66 درصد آنان زن و 34 درصد مرد هستند.

رئیس کمیته امداد شهرستان تفت افزود: 77 درصد از جمعیت تحت حمایت کمیته امداد شهرستان تفت سالمندان بالای 60 سال هستند.

وی با اشاره به لزوم تکریم سالمندان و رسیدگی به نیازهای آنان، افزود: پرداخت کمک‌معیشت، تأمین سبد مواد غذایی و بهداشتی، کمک به پرداخت فرانشیز بیمارستان و هزینه‌های پزشکی، کمک به هزینه نگهداری سالمندان نیازمند به نگهداری در منزل ازجمله خدمات ارائه‌شده به مددجویان سالمند تحت حمایت است.

وراثی ادامه داد: با توجه به هرم سنی بالای مددجویان تحت حمایت، تأمین بعضی کالاهای پزشکی ازجمله تخت، واکر، تشک مواج و حتی دستگاه اکسیژن ساز با کمک خیران و مؤسسات مردم‌نهاد در اولویت کاری کمیته امداد تفت قرار دارد و همچنان چشم امید به یاری هم‌وطنان نوع‌دوست در خدمت‌رسانی بهتر به سالمندان نیازمند هستیم.

وی از دیگر مشکلات جامعه سالمندان تحت حمایت را نیاز به مراقبت‌های ویژه دانست و اظهار کرد: تعدادی از سالمندان تحت حمایت فاقد بستگان درجه‌یک و خانواده هستند که با پیگیری‌های انجام‌شده در خانه سالمندان بستری‌شده‌اند.

 شایان‌ذکر است: در حال حاضر 35 نفر از مددجویان سالمند در موسسه خیریه حضرت فاطمه الزهرا (س) شهرستان تفت بستری بوده که علاوه بر کمک‌های کمیته امداد از یارانه دولت برای نگهداری سالمندان بی‌بضاعت بهره‌مند هستند.

انتهای پیام

۱۴ دی ۱۳۹۸ ۰۷:۳۰
تعداد بازدید : ۱۸
کد خبر : ۲,۹۱۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید