اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان اشکذر:

مددجویان اشکذری در 1600 جلسه فردی و گروهی مشاوره شرکت کردند

مددجویان اشکذری در 1600 جلسه فردی و گروهی مشاوره شرکت کردند
رئیس کمیته امداد شهرستان اشکذر گفت: طی 9 ماهه سال جاری 1600 جلسه مشاوره و راهنمایی فردی و گروهی در موضوعات مختلف برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اشکذر برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا خلیلی صدرآباد، رئیس کمیته امداد اشکذر بابیان اینکه امروزه اهمیت و جایگاه استفاده از خدمات مشاوره‌ای و روان‌شناختی به‌ویژه برای مددجویان تحت حمایت بیش‌ازپیش نمایان است، گفت: طی 9 ماهه سال جاری 1600 جلسه مشاوره و راهنمایی فردی و گروهی در موضوعات مختلف برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اشکذر برگزار شد.

وی افزود: کمیته امداد با انجام مشاوره، مددجویان را برای کسب مهارت‌های فردی ـ اجتماعی و تغییر و یا اصلاح این مهارت‌ها، توسعه و پیشرفت سازگاری و افزایش قابلیت انطباق آنان با خواسته‌های متنوع و متغیر زندگی، افزایش مهارت‌ها به‌منظور مقابله با مشکلات محیطی و توسعه انواع قابلیت‌های آنان در حل مسائل، مشکلات و تصمیم‌گیری‌ها یاری می‌کند.

رئیس کمیته امداد اشکذر بیان کرد: مشاوره به مددجویانی که در شیوه تربیت فرزندان، سازگاری با محیط، تصمیم‌گیری، روابطِ خانوادگی، مهارت‌های اجتماعی و شیوه زندگی مشکلاتی دارند، کمک می‌کند تا راه‌حل مناسبی برای مشکلاتشان بیابند.

وی گفت: مشاوره‌های ارائه‌شده به جامعه هدف تحت حمایت این نهاد در زمینه خانواده، تحصیلی، شغلی، اعتیاد، مشاوره پیش از ازدواج، پس از ازدواج، ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار، پیشگیری از اعتیاد، سلامت معنوی، مهارت‌های زندگی، مهارت ارتباطی با کودکان و نوجوانان، تربیت فرزند، آشنایی با مسائل حقوقی خانواده، مهارت تفکر خلاق و کارآفرینی ویژه گروه هدف دانش‌آموزان، دانشجویان، زوج‌های جوان، زنان سرپرست خانواده و در مواردی مردان سرپرست خانوار بوده است.

خلیلی ادامه داد: مشاوره و راهنمایی موردنیاز مددجویان توسط مشاوران مجرب این نهاد و همچنین مشاوران و متخصصان خارج از کمیته امداد انجام می‌شود.

انتهای پیام

۲۵ دی ۱۳۹۸ ۰۷:۲۶
تعداد بازدید : ۱۷
کد خبر : ۲,۹۸۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید