اخبار

رئیس کمیته امداد میبد:

88 میلیون تومان برای ارائه خدمات فرهنگی مددجویان میبدی هزینه شد

88 میلیون تومان برای ارائه خدمات فرهنگی مددجویان میبدی هزینه شد
رئیس کمیته امداد میبد گفت: طی 9 ماهه سال جاری 88 میلیون تومان برای ارائه خدمات فرهنگی به جامعه هدف تحت حمایت هزینه شد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین زین‌الدینی، رئیس کمیته امداد شهرستان میبد با اشاره به رویکرد این نهاد در تقویت خانواده‌های محروم در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، گفت: طی 9 ماهه سال جاری 88 میلیون تومان برای ارائه خدمات فرهنگی به جامعه هدف تحت حمایت هزینه شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان میبد افزود: کمیته امداد در کنار خدمات حمایتی و معیشتی به نیازمندان، با ارائه برنامه متنوع فرهنگی، به لحاظ فکری نیز آن‌ها را حمایت و تقویت می‌کند.

وی بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی و آموزشی با محوریت خانواده برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش مهارت‌های زندگی جامعه هدف تحت حمایت  انجام می‌شود. همچنین ساماندهی اوقات فراغت مددجویان با انجام نیازسنجی آموزشی از طریق کانون فرهنگی، تربیتی و برگزاری اردوهای زیارتی و آموزشی اجرا می‌شود.

وی بابیان اینکه 162 دانش‌آموز و 20 دانشجو از خدمات حمایتی و فرهنگی کمیته امداد شهرستان میبد استفاده می‌کنند، افزود: ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان تحت حمایت در قالب پرورشی و تربیتی، مشاوره‌ای و آموزش مهارت‌های زندگی، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی و شهریه، ایجاد کانون‌های فرهنگی - تربیتی و برگزاری اردوهای زیارتی بوده است.

زین‌الدینی یادآور شد: طی 9 ماهه امسال 243 مددجوی تحت حمایت به در اردوهای زیارتی اعزام شدند و 42 مددجوی نیز از اردوهای آموزشی تربیتی جوانان و بزرگ‌سالان بهره‌مند شدند، در همین مدت 301 مددجوی تحت حمایت در برنامه آموزش خانواده این نهاد شرکت کردند.

شایسته ذکر است: هم‌اکنون 1294 خانوار تحت حمایت با جمعیت 2182 نفر از خدمات کمیته امداد شهرستان میبد بهره‌مند هستند، این در حالی است که 1343 نفر از مددجویان این شهرستان معیشت بگیر هستند.

انتهای پیام

۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۶
تعداد بازدید : ۱۶
کد خبر : ۳,۰۲۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید