اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان میبد اعلام کرد:

اعطای 53 مورد وام اشتغال به مددجویان میبدی

اعطای 53 مورد وام اشتغال به مددجویان میبدی
رئیس کمیته امداد شهرستان میبد گفت: طی 9 ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و 470 میلیون تومان وام اشتغال از منابع امدادی و بانکی به 53 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد میبد پرداخت شد، این در حالی است که 16 مورد از تسهیلات اعطایی برای تکمیل و پایدارسازی طرح‌های اشتغال بوده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حسین زین‌الدینی، رئیس کمیته امداد شهرستان میبد بابیان اینکه توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تأمین خوداتکایی نیازمندان و محرومان از مهم‌ترین اهداف این نهاد است، گفت: طی 9 ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و 470 میلیون تومان وام اشتغال از منابع امدادی و بانکی به 53 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد میبد پرداخت شد، این در حالی است که 16 مورد از تسهیلات اعطایی برای تکمیل و پایدارسازی طرح‌های اشتغال بوده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان میبد بابیان اینکه فراهم‌سازی زمینه لازم برای ایجاد اشتغال پایدار از وابستگی مددجویان به کمیته امداد کاسته است، افزود:  هم‌اکنون 371 خانوار تحت حمایت طرح‌های خودکفایی کمیته امداد هستند، مددجویان تحت حمایت با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی و همچنین فراگیری آموزش‌های لازم در این زمینه به استقلال اقتصادی و خودکفایی رسیده و به‌تدریج از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند.

 وی گفت: طی این مدت 138 مددجوی تحت حمایت، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفته‌اند و برای 17 نفر از مددجویان مستعد اشتغال کاریابی انجام‌شده است.

 زین‌الدینی در ادامه با اشاره به پرداخت وام قرض‌الحسنه ضروری به مددجویان تحت حمایت، افزود: 500 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه ضروری در 9 ماهه نخست سال جاری برای رفع بخشی از مشکلات زندگی مددجویان تحت حمایت به 98 خانواده متقاضی اعطا شد.

کمیته امداد شهرستان میبد در 9 ماهه نخست سال ۹۸ به 1294 خانوار تحت حمایت با جمعیت 2182 نفر خدمات ارائه کرده است، همچنین در این مدت 432 نیازمند از خدمات موردی این نهاد بهره‌مند شده‌اند.

انتهای پیام

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۵۶
تعداد بازدید : ۱۱
کد خبر : ۳,۰۷۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید