اخبار

رئیس کمیته امداد منطقه یک یزد مطرح کرد:

ایجاد 144 فرصت شغلی برای مددجویان منطقه یک یزد

ایجاد 144 فرصت شغلی برای مددجویان منطقه یک یزد
رئیس کمیته امداد منطقه یک یزد گفت: کمیته امداد منطقه یک یزد طی 10 ماهه نخست امسال 144 فرصت شغلی با اعطای تسهیلات اشتغال و خودکفایی از محل منابع امدادی و بانکی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد ایجاد کرده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بیژن فروغی فر، رئیس کمیته امداد منطقه یک یزد بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان تحت حمایت ازجمله اهداف مهم این نهاد است، گفت: کمیته امداد منطقه یک یزد طی 10 ماهه نخست امسال 144 فرصت شغلی با اعطای تسهیلات اشتغال و خودکفایی از محل منابع امدادی و بانکی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه در 10 ماهه امسال چهار میلیارد و 589 میلیون تومان وام اشتغال به مددجویان تحت حمایت اعطاشده است، ادامه داد: طی این مدت 328 نفر از مددجویان تحت حمایت از دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف شغلی بهره‌مند شده‌اند و برای 24 مددجوی جویای کار نیز کاریابی انجام‌شده است.

رئیس کمیته امداد منطقه یک یزد افزود: هم‌اکنون 780 طرح اشتغال مددجویی تحت نظارت مستمر کارشناسان اشتغال کمیته امداد قرار دارد تا با هدایت و حمایت کارشناسان این بخش مشاغل ایجادی به ثبات و پایداری لازم دست پیداکرده و توجیه اقتصادی لازم را داشته باشد.

وی در بخش دیگری از گزارش خود بابیان اینکه این نهاد نسبت به پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی مجریان طرح‌های خودکفایی و زنان سرپرست خانوار نیز اقدام می‌کند، افزود: طی 9 ماهه سال 98 مبلغ 217 میلیون تومان بابت حق بیمه تأمین اجتماعی 239 نفر از مجریان طرح‌های خودکفایی و زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این اداره پرداخت‌شده است.

انتهای پیام

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۳۵
تعداد بازدید : ۱۰
کد خبر : ۳,۰۹۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید