اخبار

رئیس کمیته امداد نیر اعلام کرد:

افتتاح مرکز نیکوکاری حضرت ام‌البنین (ع) در دهستان زردین

افتتاح مرکز نیکوکاری حضرت ام‌البنین (ع) در دهستان زردین
رئیس کمیته امداد نیر گفت: طی مراسمی اولین مرکز نیکوکاری محله در دهستان زردین به نام حضرت ام‌البنین (ع) راه‌اندازی شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد باقری، رئیس کمیته امداد نیر بابیان اینکه سپردن کار مردم به خود مردم برای رفاه حال نیازمندان واقعی جامعه است، گفت: طی مراسمی اولین مرکز نیکوکاری محله در دهستان زردین به نام حضرت ام‌البنین (ع) راه‌اندازی شد.

وی در این مراسم که با حضور امام‌جمعه، دهیار و جمعی از مردم و مسئولان دهستان زردین برگزار شد، افزود: مرکز نیکوکاری واحدی مردمی است که دارای هیات عامل است و اعضای آن به‌صورت افتخاری در محلات و روستاها با تمرکز بر مساجد و با محوریت مسجد محله برای توسعه مشارکت‌های مردمی و ارائه خدمت به نیازمندان و محرومان با نظارت کمیته امداد فعالیت می‌کند.

رئیس کمیته امداد نیر بیان کرد: واگذاری امور به مردم، شناسایی نیازمندان، جذب خیران هر محله، پیوند نیازهای محرومان با توانمندی‌های خیران، استفاده از حضور و تخصص مردم، احیای حقوق همسایگی، تقویت همبستگی اجتماعی، افزایش اعتماد عمومی و دسترسی خیران به گزارش ارائه خدمت، جمع‌آوری و توزیع کمک‌ها، احیای فرهنگ انفاق، نیکوکاری و نوع‌دوستی و مردمی شدن حمایت‌های اجتماعی از کارکردهای مراکز نیکوکاری است.

وی ادامه داد: کمک‌های اهدایی به مراکز  به‌صورت نقدی و کالا و در بخش‌های مختلفی ازجمله طرح اکرام ایتام و محسنین، کمک‌هزینه سفرهای زیارتی، اشتغال، اطعام، مسکن، درمان، زکات، کفاره، کمک‌هزینه ازدواج و جهیزیه، سبد کالا و لوازم ضروری زندگی، نذر و قربانی، صدقات، آزادی زندانیان، جشن عاطفه‌ها و نیکوکاری، پوشاک و البسه و کمک‌های موردی است.

مراکز نیکوکاری در سه بخش محله محور، تخصصی و صنفی با شعار مردم برای مردم در حال فعالیت و گسترش است.

محمد باقری همچنین از اهدای سنگ ساختمانی به ارزش 30 میلیون تومان توسط یکی از واحدهای سنگ‌بری نیر در قالب زکات مستحبی برای ساخت واحدهای مسکونی مددجویی خبر داد.

انتهای پیام

۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹
تعداد بازدید : ۳۴
کد خبر : ۳,۱۲۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید