اخبار

امام‌جمعه اردکان در جمع کارکنان کمیته امداد مطرح کرد:

لزوم رسیدگی به نیازهای فرهنگی نیازمندان

لزوم رسیدگی به نیازهای فرهنگی نیازمندان
امام‌جمعه اردکان با اشاره به لزوم توجه همه‌جانبه در رسیدگی به مستضعفان و محرومان، گفت: رسیدگی به نیازمندان، وظیفه و تکلیف ماست اما از رسیدگی به نیازهای فرهنگی نیازمندان غفلت نشود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام سید اسماعیل شاکر در دیدار با رئیس و جمعی از کارکنان کمیته امداد شهرستان اردکان ضمن بیان اهمیت تأسیس این نهاد مقدس به‌فرمان بنیان‌گذار نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: خدمت در این عرصه ازجمله توفیقات الهی است که نصیب شما شده است و باید سپاسگزار خداوند متعال باشید.

امام‌جمعه اردکان بابیان گوشه‌ای از سیره اهل‌بیت و ائمه معصومین (علیهم‌السلام) درزمینهٔ انفاق و کمک به نیازمندان، اظهار کرد: گذشتن از دنیا و مادیات نزد خداوند ارزش فراوانی دارد ما هم اگر بتوانیم در زندگی خود از پول و مادیات بگذریم ازنظر جایگاه انسانی و معنوی ارتقا پیدا خواهیم کرد.

وی از خدمات کمیته امداد در رسیدگی به محرومان تشکر و قدردانی کرد و گفت: باید کارها را برای خدا و با اخلاص انجام داد چراکه ایمان به خدا و نفع رساندن به بندگان خدا بالاترین خصلت است و هرچه بندگان خدا نیازمندتر باشند و ایمان آن‌ها نیز قوی‌تر باشد نفع رساندن به آن‌ها اثر و پاداش بیشتری دارد.

حجت‌الاسلام شاکر بابیان اینکه نیازمندان یکی از اقشاری هستند که به گردن ما حق‌دارند، افزود: ما باید جوابگو باشیم و باید تلاش کنیم که در حد توان خود این حق را ادا کنیم باید در برابر نیازمندان احساس تکلیف و وظیفه داشته باشیم.

وی افزود: خدمت به خلق به‌ویژه نیازمندان و انفاق کردن و صدقه دادن به‌شرط داشتن اخلاص، انفاق از مال حلال و رسیدگی به محتاج نیازمند در عمر و روزی انسان و خانواده تأثیر داد و موجب دفع بلا و پاداش می‌شود و انسان با خدمت به مردم، مشمول دعای خیر دیگران می‌شود چراکه گره‌گشایی از کار مردم بزرگ‌ترین عبادت است.

امام‌جمعه اردکان در پایان با اشاره به لزوم توجه همه‌جانبه در رسیدگی به مستضعفان و محرومان، گفت: از رسیدگی به مسائل فرهنگی نیازمندان غفلت نشود.

گفتنی است که در ابتدای این دیدار، رئیس کمیته امداد شهرستان اردکان گزارشی از فعالیت‌های این نهاد در راستای خدمات‌رسانی به نیازمندان و افراد تحت پوشش را ارائه کرد.

انتهای پیام

۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۳۷
تعداد بازدید : ۳
کد خبر : ۳,۲۵۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید