اخبار

رئیس کمیته امداد اداره بهمن اعلام کرد:

ایجاد 160 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد بهمن

ایجاد 160 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد بهمن
رئیس کمیته امداد اداره بهمن گفت: طی سال 98 این نهاد با همکاری بانک‌های عامل منطقه 99 درصد اعتبارات قرض‌الحسنه بانکی وامدادی و 80 درصد اعتبارات اشتغال روستایی به مددجویان مستعد اشتغال تحت حمایت کمیته امداد بهمن پرداخت شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، کاظم چاکرالحسینی؛ رئیس کمیته امداد بهمن با ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد در زمینه توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت بهمن گفت: طی سال 98 این نهاد با همکاری بانک‌های عامل منطقه 99 درصد اعتبارات قرض‌الحسنه بانکی و امدادی و 80 درصد اعتبارات اشتغال روستایی به مددجویان مستعد اشتغال تحت حمایت کمیته امداد بهمن پرداخت شد.

 وی افزود: سال 98 بانک‌ها در ارائه تسهیلات اشتغال و خودکفایی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد همکاری بسیار مطلوبی داشتند و با همکاری آن‌ها 160 فرصت شغلی برای مددجویان بهمنی ایجاد شد.

 رئیس کمیته امداد بهمن بابیان اهمیت ایجاد مشاغل پایدار برای مددجویان، ایجاد درآمد مستمر و کافی برای آنان و فراهم شدن زمینه خودکفایی اقتصادی و خروج از حمایت، تصریح کرد: سال 98 بانک کشاورزی بیشترین همکاری را در ارائه تسهیلات اشتغال به مددجویان را داشته و با پرداخت دو میلیارد و 620 میلیون تومان از محل تبصره 16 و اعتبارات اشتغال روستایی گامی بلند در خودکفایی آنان برداشته‌شده است.

چاکرالحسینی افزود: سال گذشته چهار میلیارد و 735 میلیون تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد بهمن پرداخت شد.

وی یادآور شد: علاوه بر اعطای تسهیلات بانکی و امدادی، سال گذشته 120 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد بهمن از آموزش‌های شغلی این نهاد در سه سطح مقدماتی اشتغال، مهارت‌آموزی و پایدارسازی بهره‌مند شدند که از این تعداد 51 مددجو آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی بلندمدت را در رشته‌های زراعت زعفران، پرورش دام سبک، آرایشگری زنانه، آشنایی با مشاغل خانگی و گلدوزی ماشینی با موفقیت به پایان رسانده و برای 5 نفر از مددجویان نیز کاریابی انجام‌شده است.

انتهای پیام

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۳۴
تعداد بازدید : ۲۹
کد خبر : ۳,۳۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید