اخبار

رئیس کمیته امداد بهاباد خبر داد:

طبخ و توزیع روزانه 200 پرس غذا برای نیازمندان بهابادی

طبخ و توزیع روزانه 200 پرس غذا برای نیازمندان بهابادی
رئیس کمیته امداد شهرستان بهاباد گفت: روزانه 200 پرس غذای گرم در قالب رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه به نیازمندان (اطعام مهدوی) با همکاری کمیته امداد بهاباد، مرکز نیکوکاری بیت الرقیه روستای کریم‌آباد و نمایندگی آستان قدس رضوی طبخ و توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، رمضان باقری، رئیس کمیته امداد شهرستان بهاباد بابیان اینکه مددجویان تحت حمایت این نهاد و اقشار متأثر از بیماری کرونا از غذای گرم در ایام ماه مبارک رمضان بهره‌مند می‌شوند، گفت: روزانه 200 پرس غذای گرم در قالب رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه به نیازمندان (اطعام مهدوی) با همکاری کمیته امداد بهاباد، مرکز نیکوکاری بیت الرقیه روستای کریم‌آباد و نمایندگی آستان قدس رضوی طبخ و توزیع می‌شود.

وی افزود: در این آشپزخانه که با توجه به منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در خصوص راه‌اندازی «رزمایش گسترده مواسات و همدلی» و اجرای پویش ملی بخشش ایرانیان و طرح هم‌سفره است در طول ماه مبارک رمضان برای محرومان غذای گرم طبخ می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان بهاباد با اشاره به اهمیت ترویج سنت حسنه اطعام نیازمندان، ادامه داد: غذا با کمک افراد نیک‌اندیش، سازمان‌ها و اداره‌های همسو با این نهاد برای خانوارهای نیازمند تهیه می‌شود و ناظران نهادهای بهداشتی بر اساس پروتکل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا بر روند طبخ و توزیع غذا نظارت دارند.

وی تأکید کرد: دفاتر کمیته امداد آماده دریافت کمک‌های مردمی برای اطعام نیازمندان بهابادی است و امید است خیران همچون همیشه یاور این نهاد در اجرای این طرح مردمی باشند.

باقری تصریح کرد: خیران می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۰۴۴۷ و ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۰۹۷۹۴  واریز و یا از طریق کد دستوری#0358*8877* تلفن همراه به صورت غیر حضوری پرداخت کنند.

وی در ادامه به اجرای طرح هم‌سفره در این شهرستان اشاره کرد و گفت: طرح هم‌سفره به‌منظور تأمین نیاز غذایی کودکان کمتر از پنج سال مبتلابه سوءتغذیه و افزایش شاخص سلامت در جامعه، از سوی کمیته امداد اجرا می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان بهاباد افزود: کودکان دارای سوءتغذیه از سوی مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی یزد به کمیته امداد معرفی شدند و پس از یک دوره شش‌ماهه درمان، دوباره مورد پایش و کنترل مرکز بهداشت قرار می‌گیرند تا در صورت بهبودی کامل از چرخه حمایتی خارج و افراد دیگری جایگزین آن‌ها شوند.

وی ادامه داد: سرانه مبلغ پرداختی ماهانه هر کودک 100 هزار تومان است که با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد این نهاد می‌توانند سبد غذایی خود را دریافت کنند

باقری گفت: خیران می‌توانند در قالب طرح هم‌سفره از طریق پرتال هم‌سفره به آدرس hamsofreh.ir و انتخاب استان موردنظر و یا شماره‌گیری تلفن گویای ۱۸۱۱ در تأمین نیاز غذایی و تهیه سبد غذایی کودکان نیازمند مبتلابه سوءتغذیه  کمک کنند.

هم‌اکنون ۸۷۱ خانوار شامل 1896 نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد بهاباد استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷
تعداد بازدید : ۶۴
کد خبر : ۳,۳۷۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید