اخبار

رئیس کمیته امداد بهاباد اعلام کرد:

کشاورزان بهابادی 965 میلیون تومان زکات پرداخت کردند

کشاورزان بهابادی 965 میلیون تومان زکات پرداخت کردند
رئیس کمیته امداد شهرستان بهاباد گفت: کشاورزان این شهرستان سال گذشته 965 میلیون تومان زکات پرداخت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، رمضان باقری، رئیس کمیته امداد شهرستان بهاباد با اشاره به اینکه زکات از فروع دین اسلام است و توسط ائمه معصومین (ع) در پرداخت آن سفارش‌های زیادی شده است، گفت: ۶۰ درصد زکات دریافتی در حمایت از نیازمندان در حوزه‌های درمان، مسکن، جهیزیه و تحصیل هزینه شد و 40 درصد به انجام پروژه‌های عام‌المنفعه عمرانی ازجمله ساخت مسجد و حسینیه اختصاص پیدا کرد.

وی تأکید کرد: در اسلام نسبت به پرداخت زکات که سبب فزونی مال و برکت در جامعه می‌شود، سفارش فراوانی شده است، همواره مردم شهرستان بهاباد با رعایت فرایض دینی و مسائل شرعی کوشیده‌اند تا باری از دوش نیازمندان منطقه بردارند.

باقری افزود: زکات واجب در بهاباد اقلامی همچون گندم و جو را شامل می‌شود و کشاورزان مشارکت خوبی در پرداخت زکات دارند.

وی با اشاره اینکه بیش از ۳۰ بار در قرآن کریم به موضوع زکات اشاره‌شده است، بیان کرد: اصل مصرف زکات برای خانواده فقراست و درزمینهٔ مسائل عمرانی فقط در مواقع ضروری از زکات استفاده می‌شود.

 رئیس کمیته امداد شهرستان بهاباد احیا و ترویج فریضه زکات را وظیفه همگانی عنوان کرد و یادآور شد: علمای دینی با توجه به جایگاه و نقش برجسته و تأثیرگذاری که در بین افراد جامعه دارند، می‌توانند نقش بسزایی در احیای این فریضه الهی ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد نظارت لازم را در مصرف زکات دارد، تصریح کرد: زکات هر محل در همان مکان و با اولویت محرومان هزینه می‌شود و این امر مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند غیر تحت حمایت را شامل می‌شود.

باقری در ادامه بابیان اینکه در این شهرستان 3500 صندوق صدقه در مکان‌های مختلف نصب و توزیع است، گفت: مردم خیر و نیکوکار بهاباد سال گذشته 365 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند.

انتهای پیام

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۱۵
تعداد بازدید : ۳۷
کد خبر : ۳,۴۱۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید