دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۹
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۵۷۲۳۱
گزارشگر : ۶۷

اختصاص 7میلیارد و 601 میلیون تومان به اشتغال مددجویان یزد

(چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۹

هفت میلیارد و 601 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در زمینه‌های کارانگیزی، توان افزایی، خودکفایی وکارآفرینی به 402 خانواده تحت حمایت و نیازمندان متقاضی از محل منابع قرض الحسنه بانک‌ها و کمیته امداد در پنج ماهه نخست سال ۹۶ پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد به تشریح عملکرد پنج ماهه سال جاری این نهاد در بخش اشتغال و خودکفایی پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن علیزاده، مدیرکل کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان از مهم ترین اهداف این نهاد است، گفت: هفت میلیارد و 601 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در زمینه‌های کارانگیزی، توان افزایی، خودکفایی وکارآفرینی به 402 خانواده تحت حمایت و نیازمندان متقاضی از محل منابع قرض الحسنه بانکی و امدادی در پنج ماهه نخست سال ۹۶ پرداخت شده است.

وی با تاکید بر اهمیت اجرای طرح های خود اشتغالی و فرصت های شغلی مناسب برای خانواده های نیازمند بیان کرد: کمیته امداد برای اشتغال زایی مددجویان تحت حمایت برنامه های ویژه ای در دستور کار دارد که فراهم کردن امکانات لازم به منظور توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانواده های نیازمند از طریق استعداد سنجی، مهارت آموزی، ایجاد اشتغال، آموزش های فنی و حرفه ای و اعطاء وام از جمله این برنامه ها است.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد افزود: مددجویان تحت حمایت با دریافت تسهیلات اشتغال زایی و همچنین فراگیری آموزشهای لازم در این زمینه به استقلال اقتصادی و خودکفایی رسیده و به تدریج از چرخه حمایتی این نهاد خارج میشوند .

وی با بیان اینکه 154 وام اعطایی از محل اعتبارات امدادی ، 221 مورد از محل قرض الحسنه بانکی و27 مورد هم به عنوان تسهیلات تلفیقی و صندوق توسعه ملی بوده است، گفت: طرح های ایجاد شده در بخش کشاورزی ۷3 مورد، دامپروری 104 مورد، صنایع دستی 31 مورد، فعالیت های صنعتی و معدنی 57 مورد و خدمات 137 مورد بوده است.

وی یادآور شد: کمیته امداد استان یزد در سال گذشته ۲۶ میلیارد و 171 میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی در زمینه های کارانگیزی، توان افزایی، خودکفایی، کارآفرینی و وام تکمیلی به یک هزار و ۸۱۸ خانواده تحت حمایت و نیازمندان متقاضی اعطاء کرده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۱۸
(چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۹پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید