دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۹:۲۷
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۵۷۲۶۸
گزارشگر : ۶۷

اردکانی‌ها 15درصد بیشتر از سال گذشته صدقه پرداختند

(یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶) ۰۹:۲۷

مردم خیر شهرستان اردکان در پنج ماهه نخست سال 96، بیش از 254 میلیون تومان صدقه دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.

مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان گزارشی از کمکهای مردمی به نیازمندان شهرستان در پنج ماهه نخست سال 96 ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یدالله مروتی، مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان کمک خیران و نیکوکاران اردکانی را در طرح‎های مشارکتی این نهاد در سال گذشته مطلوب ارزیابی کرد و گفت: صندوق های صدقه کمیته امداد یکی از راه های جذب مشارکت های مردمی به شمار می آید که در اماکن مختلف شهری و روستایی، ادارات و نهادها نصب و توزیع شده است وتمامی صدقات مردمی برای حل مشکلات مددجویان در امور فرهنگی آموزشی، مسکن، تأمین جهیزیه، اشتغال، ایتام و محسنین، بهداشت و درمان هزینه می شود.

وی با بیان اینکه بیش از 12 هزار و 800 صندوق صدقه بزرگ، متوسط و کوچک در سطح شهرستان نصب و توزیع شده است، افزود: مردم خیر شهرستان اردکان در پنج ماهه نخست سال 96، بیش از 254 میلیون تومان صدقه دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.

مدیرکمیته امداد شهرستان اردکان افزود: مردم نیکوکار شهرستان اردکان در بیش از ۴۵ طرح مشارکتی از جمله طرح های اکرام ایتام، محسنین(حمایت از خانواده های نیازمند غیر یتیم)،صدقات، زکات، اطعام، کوثر(تامین جهیزیه)، شفاء(کمک به درمان مددجویان)، مفتاح الجنه(بازدید مسئولان از منازل مددجویان)، جشن نیکوکاری و عاطفه ها، شوق زیارت( مشارکت در اعزام مددجویان به سفرهای زیارتی)، رضوان( کمک به احداث منزل مددجویان)، فطریه و کفاره، نذر قربانی، عقیقه با این نهاد همکاری دارند.

وی با اشاره به اینکه هر شهروند اردکانی بطور میانگین ماهیانه 630 تومان صدقه پرداخت کرده است،ادامه داد: خیران اردکانی در پنج ماهه ابتدای سال جاری960 میلیون تومان در طرح های مختلف مشارکتی به نیازمندان کمک کرده اند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۲۰
(یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶) ۰۹:۲۷پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید