دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۵
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۵۷۳۲۳
گزارشگر : ۶۷
در 4 ماهه نخست امسال انجام شد

کمک 6 میلیارد و 774 میلیون تومانی خیران یزدی‌ به نیازمندان

(دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۵

نیکوکاران یزدی 6 میلیارد و 774 میلیون تومان در طرح های مختلف مشارکتی کمیته امداد طی چهار ماهه نخست سال ۹۶ به مددجویان تحت حمایت کمک کردند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد گزارشی از میزان کمک های مردمی به نیازمندان استان در چهار ماهه نخست سال ۹۶ ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا مشعلچی، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به رشد پنج درصدی کمک نیکوکاران یزدی به نیازمندان در چهار ماهه نخست سال ۹۶ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته گفت: نیکوکاران یزدی شش میلیارد و 774 میلیون تومان در طرح های مختلف مشارکتی کمیته امداد طی چهار ماهه نخست امسال به مددجویان تحت حمایت کمک کردند.

وی با بیان اینکه تمامی کمک های جمع آوری شده مردمی صرف امور نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در همان شهرستان می شود، افزود: شهروندان یزدی در طرح های مختلف مشارکت های مردمی از جمله صدقه، زکات، طرح رضوان(کمک به ساخت منازل مددجویی)، طرح اکرام ایتام، محسنین(حمایت از نیازمندان غیر یتیم)، اطعام، کوثر(تامین جهیزیه)، شفاء(کمک به درمان مددجویان)، نذر قربانی، عقیقه با این نهاد همکاری می کنند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد یادآورشد: کمک‌های جمع‌آوری شده مردم برای رفع مشکلات و نیازمندی‌های محرومان در سرفصل‌های مختلف از جمله تأمین مسکن، هزینه‌های درمانی، اشتغال، تحصیل، تأمین جهیزیه و کمک به امر ازدواج جوانان نیازمند و سایر امورات مددجویان هزینه می‌شود.

وی  افزود: مردم خیر استان یزد در چهار ماهه نخست امسال دو میلیارد و 368 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده اند، این رقم صدقه پرداختی در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۵ ، شش درصد رشد داشته است.

 مشعلچی بیان کرد: صندوق های صدقه کمیته امداد یکی از راه های جذب مشارکت های مردمی محسوب می شود که هم اکنون حدود ۱۷۵ هزار صندوق صدقه بزرگ، متوسط و کوچک در سطح استان نصب و توزیع شده است.

 وی با بیان اینکه زکات یکی دیگر از طرح های مشارکتی این نهاد است، گفت: طی چهار ماهه نخست سال جاری 984 میلیون تومان زکات مستحب و واجب در استان یزد جمع آوری و  جهت رفع مشکلات محرومان و تکمیل پروژه های عام المنفعه در روستاها هزینه شده است.

 معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد ادامه داد: از مجموع ۷۶۸ روستای سطح استان، ۱۷۷ روستا مشمول پرداخت زکات هستند، ۳۹ درصد زکات جمع آوری شده در زمینه ساخت و تکمیل پروژه های عام المنفعه و ۶۱ درصد نیز برای رفع مشکلات محرومان و نیازمندان اختصاص یافت.

وی در ادامه با اشاره به لزوم مشارکت خیران در ساخت مسکن مددجویان تحت حمایت، بیان کرد: خیران می توانند با مشارکت در طرح «رضوان» که از طرحهای مشارکتی این نهاد است با پرداخت کمکهای انساندوستانه و خیرخواهانه خود نسبت به ساخت سرپناه یا تعمیر منازل مددجویان و نیازمندان اقدام و در این عمل خداپسندانه مشارکت کنند.

 مشعلچی ادامه داد: 230میلیون تومان از سوی نیکوکاران استان در چهار ماهه نخست امسال در قالب طرح رضوان( نقد و کالا) به کمیته امداد اهدا شد.

وی با اشاره به مشارکت  35 میلیون تومانی خیران یزدی در طرح «شفا»یاد آور شد: هم اکنون ۶۴۸ بیمار خاص و صعب العلاج در استان به دلیل هزینه‌های بالای بیماری نیازمند کمک خیران هستند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: طرح شفا طرحی است که بر اساس آن مردم می توانند به عنوان حامی ، تامین مالی بخشی از هزینه های معالجه و درمان بیمارانخاص، صعب العلاج و پر هزینه که نیازمندی آنها به تایید اداره پذیرش و مددکاری کمیته امداد رسیده است را متقبل شوند، به این صورت که حامی متعهد می شود به صورت دائم و یا برای مدت مشخص، ماهیانه مبلغی را به بیمار تحت حمایت خود و یا بیمارانی که بنا به تشخیص مسئولان درمان کمیته امداد در اولویت دریافت خدمات هستند،پرداخت کند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مشارکت نیکوکاران در طرح کوثر برای تامین جهیزیه مددجویان تحت حمایت گفت: مردم نیکوکار استان یزد در چهارماهه نخست سال۹۶، 154 میلیون تومان در قالب طرح کوثر( تامین جهیزیه نوعروسان نیازمند) به کمیته امداد کمک کردند، این میزان کمک نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۳۸ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۹۸
(دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۵پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید