دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۹
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۵۷۳۶۴
گزارشگر : ۶۷

رشد 110 درصدی پرداخت زکات در شهرستان اردکان

(سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۹

خیران و کشاورزان اردکانی با پرداخت 110 میلیون تومان زکات در پنج ماهه نخست سال 96 رشد 110 درصدی این فریضه الهی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رقم زدند.

مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان گزارشی از میزان مشارکت مردم نیکوکار این شهرستان در طرح های مشارکتی این نهاد در پنج ماهه نخست سال 96 ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یدالله مروتی، مدیرکمیته امداد شهرستان اردکان با اشاره به اهمیت توجه به فریضه الهی زکات در دین مبین اسلام، بر ضرورت ترویج واحیای این واجب الهی تاکید کرد و گفت: خیران و کشاورزان اردکانی با پرداخت 110 میلیون تومان زکات در پنج ماهه نخست سال 96 رشد 110 درصدی این فریضه الهی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رقم زدند.

مدیرکمیته امداد شهرستان اردکان نقش روحانیان را در تبلیغ و تبیین پرداخت فریضه الهی زکات مؤثر دانست و افزود: مبلغان و روحانیان با بیان مسائل اعتقادی و شرعی و آگاهی بخشی به کشاورزان می‌توانند به رشد زکات جمع‌آوری شده کمک کنند.

وی با بیان اینکه زکات جمع‌آوری شده بین فقرا و نیازمندان همان محل توزیع می‌شود، گفت: زکات  مورد تاکید دین مبین اسلام و از اهمیت خاصی برخوردار است، فرهنگ‌سازی در زمینه ترویج پرداخت زکات در جامعه یکی از اقدامات ضروری است که باید با همکاری ادارات و ارگانها و مشارکت مردمی انجام شود.

مروتی در ادامه با اشاره به مشارکت مردم اردکان در پرداخت صدقه نیز بیان کرد: 12 هزار و 800 صندوق صدقه در این شهرستان نصب و توزیع شده است که خیران اردکانی در پنج ماهه نخست امسال 250 میلیون تومان صدقه دادند.

وی با بیان اینکه طرح اکرام ایتام نیز از جمله طرح های مشارکتی این نهاد است که با استقبال نیکوکاران اردکانی روبرو شده است، افزود: هم اکنون 98 یتیم از حمایت 866 حامی نیکوکار در قالب طرح اکرام ایتام برخوردارند. 128 میلیون تومان توسط این حامیان در پنج ماهه ابتدای سال جاری به ایتام تحت حمایت پرداخت شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان همچنین با بیان اینکه 634 خیر اردکانی در طرح محسنین(حمایت از فرزندان نیازمند غیر یتیم) با این نهاد همکاری می کنند، گفت: 749 خانواده تحت حمایت از خدمات کمیته امداد شهرستان اردکان استفاده می کنند و از این تعداد 100 خانوار از حمایت مادی و معنوی حامیان در طرح محسنین بهره مند هستند، از ابتدای سال جاری تاکنون 98 میلیون تومان از سوی نیکوکاران به این خانوارها کمک شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۷۴
(سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۹پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید