دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۵
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۶۲۵۹۳
گزارشگر : ۹۷

ارائه 1345 مورد خدمات حقوقی به مددجویان یزدی

(یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۰۵

کمیته امداد استان یزد در سال گذشته نسبت به ارائه هزار و 345 مورد خدمات مختلف حقوقی و قضائی به مددجویان تحت حمایت اقدام کرد.

رئیس اداره حقوقی، املاک و امور نمایندگان کمیته امداد استان یزد به بیان گزارشی از خدمات حقوقی و قضائی ارائه‌شده به مددجویان تحت حمایت در سال 96 پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جواد جعفری، رئیس اداره حقوقی، املاک و امور نمایندگان کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه آگاه‌سازی و هدایت مددجویان تحت حمایت پیرامون مسائل حقوقی و قضائی ازجمله فعالیت‌های این نهاد است، گفت: بسیاری از مددجویان به هنگام بروز مشکلات حقوقی و قضائی به حقوق قانونی خودآگاه نبوده و در احقاق حق واقعی خود دچار کاستی و ناتوانی می‌شوند و این موضوع زمینه گسترش و تشدید آسیب‌پذیری آنان را موجب می‌شود.

وی بابیان اینکه خانواده‌های نیازمند در معرض آسیب و آسیب‌دیدگی اجتماعی بیشتری قرار دارند، افزود: ارائه خدمات حقوقی و قضائی در قالب بسته مددکاری به مددجویان تحت حمایت با رویکرد توانمندسازی خانواده‌ها ازجمله خدمات تخصصی کمیته امداد است.

جعفری با تأکید بر اهمیت سامان‌دهی خدمات حقوقی به مددجویان و رسیدگی و رفع مشکلات حقوقی آنان گفت: کمیته امداد استان یزد در سال گذشته نسبت به ارائه هزار و 345 مورد خدمات مختلف حقوقی و قضائی به مددجویان تحت حمایت اقدام کرد.

وی با اشاره به انواع خدمات حقوقی و قضائی ارائه‌شده به مددجویان تحت حمایت بیان کرد: ارائه مشاوره‌های حقوقی، تنظیم اظهارنامه، دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه، شرکت در جلسات دادرسی، راهنمایی و حمایت حقوقی برای اجرای احکام و سازش بین اصحاب دعوی و همچنین معرفی مددجویان برای اخذ وکیل معاضدتی ازجمله اقدامات حقوقی این نهاد برای خدمت‌رسانی به جامعه هدف تحت حمایت است.

 رئیس اداره حقوقی، املاک و امور نمایندگان کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه زمینه همکاری وکلا و مشاوران حقوقی نیکوکار با این نهاد فراهم است، افزود: مددجویان تحت حمایت این نهاد از اقشار محروم و آسیب‌پذیر جامعه و دارای مشکلات حقوقی متعددی هستند به همین منظور وکلا و مشاوران نیکوکار می‌توانند برای معاضدت حقوقی و خدمت‌رسانی به محرومان و احقاق حق آنان با کمیته امداد همکاری کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۲۰
(یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۰۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید