دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۷ مهر ۱۳۹۷ / ۰۷:۱۷
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۶۴۲۵۲
گزارشگر : ۹۷

مهر مادری بر سر یتیمان یزدی

(شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷) ۰۷:۱۷

مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان یزد با دریافت تسهیلات اشتغال از این نهاد در زمینه کشاورزی مشغول به فعالیت شد و پس از رسیدن به خودکفایی، سرپرستی دو یتیم را بر عهده گرفت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بانوی مددجوی یزدی که دریکی از روستاهای شهرستان بهاباد ساکن است سال 88 به علت فوت همسر تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفت و در سال 91 با دریافت تسهیلات اشتغال وارد عرصه کار و تلاش شد و هم‌زمان با پیشرفت شغلی تصمیم گرفت علاوه بر دو فرزند یتیم خودش، سرپرستی دو یتیم دیگر را نیز عهده‌دار شود.

وی پس از فوت همسر فاقد هرگونه شغل و درآمدی بود درمنزلی قدیمی که متعلق به اقوام بود زندگی می‌کرد، از سوی یکی از نزدیکان به کمیته امداد معرفی‌شده و پس از تشکیل پرونده مددجویی با مشاوره مددکاران این نهاد در دوره‌های حرفه‌آموزی شرکت کرد و به سمت خودکفایی و اشتغال هدایت شد.

این بانوی مددجو با کمک کمیته امداد صاحب منزل مسکونی با امکانات مناسب شد و با دریافت 25 میلیون تومان وام اشتغال در زمینه پسته کاری مشغول فعالیت شد، پس از گذشت چند سال با کسب درامد از طریق کشاورزی یک وسیله نقلیه خریداری و یک نفر کارگر را نیز مشغول به کارکرد و به کار خود رونق داد، وی در کنار کشاورزی به کار آرایشگری نیز مشغول است.

فرزندان وی نیز در زمینه تحصیلی موفق هستند و فرزند دختر خانواده در رشته داستان‌نویسی مقام نخست در سطح شهرستان را کسب کرده است و در زمینه نقاشی و شعر سرایی نیز استعداد فراوانی دارد، یکی از آرزوهای سرپرست خانواده حمایت از دو فرزند یتیم بود که این آرزو نیز باهمت این بانوی تلاشگر محقق شد.

شایسته ذکر است: هم‌اکنون 16 هزار و 657 نیکوکار یزدی حمایت هزار و 439 یتیم را در قالب طرح اکرام ایتام و ده هزار و 760 حامی نیکوکار حمایت دو هزار و 620 فرزند نیازمند غیر یتیم را در قالب طرح محسنین را بر عهده‌دارند، مردم نیکوکار استان یزد سال گذشته هشت میلیارد و 783 میلیون تومان در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین به ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم تحت حمایت این نهاد کمک کردند.

 انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۰
(شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷) ۰۷:۱۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید