دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۸ مهر ۱۳۹۷ / ۰۷:۲۰
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۶۴۲۷۳
گزارشگر : ۹۷
هم‌زمان با روز جهانی سالمندان اعلام شد

14 درصد سالمندان استان یزد تحت حمایت کمیته امداد هستند

(یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷) ۰۷:۲۰

سالمندان 93 هزار نفر از جمعیت استان یزد را تشکیل می‌دهند و 14 درصد آنان تحت حمایت کمیته امداد هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد گزارشی از وضعیت مددجویان سالمند تحت حمایت این نهاد ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدحسین جمال پور، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه 35 درصد مددجویان تحت حمایت این نهاد سالمند هستند، گفت: سالمندان 93 هزار نفر از جمعیت استان یزد را تشکیل می‌دهند و 14 درصد آنان تحت حمایت کمیته امداد هستند.

وی بابیان اینکه یکی از ضروری‌ترین نیازهای سالمندان محبت و توجه به آن‌ها است، افزود: در دین مبین اسلام جایگاه رفیعی برای سالخوردگان در نظر گرفته‌شده است و علاوه بر توصیه‌های مکرر خداوند متعال در قرآن مجید، در مورداحترام و تکریم والدین و سالمندان، از نظر جایگاه انسانی و اعتقادی و درجات معنوی پس از عبادت پروردگار قرار دارد. 

  وی با اعلام برنامه‌های هفته تکریم سالمندان بیان کرد: اجرای طرح پایش سلامت سالمندان تحت حمایت با همکاری مرکز بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با محوریت سلامت، نشاط و بهبود شیوه‌های زندگی، اجرای برنامه‌های هنری، ورزشی برای سالمندان، برگزاری اردو، فراهم‌سازی زمینه حضور مسئولان و خیران در منازل سالمندان تحت حمایت در قالب طرح مفتاح الجنه و برگزاری مراسم تجلیل از سالمندان با شعار" سالمند و ارزش‌های فرهنگی و دینی" ازجمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای هفته تکریم سالمندان در استان یزد است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه 13 هزار 12 نفر از مددجویان تحت حمایت سالمندان بالای 60 سال هستند، افزود: حدود 67 درصد سالمندان معیشت بگیر تحت حمایت زن و 33 درصد مرد هستند.

جمال پور با اشاره به نیاز سالمندان تحت حمایت به اقلام بهداشتی، سبد غذایی متناسب باسن و هزینه‌های نگهداری گفت: 575 سالمند بالای 60 سال تحت حمایت نیازمند نگهداری هستند و به علت کهولت سن و بیماری‌های مختلف توانایی انجام کاری را ندارند.

وی یادآور شد: بیش از 37 هزار مددجوی نیازمند در قالب 20 هزار و 140 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان یزد قرار دارند و سال گذشته 112 میلیارد و 584 میلیون تومان کمک بلاعوض در بخش‌های مختلف حمایتی و تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی و اشتغال به آنان پرداخت شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۶۷
(یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷) ۰۷:۲۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید