دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۷ / ۰۸:۵۹
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۶۴۳۲۳
گزارشگر : ۹۷

مددجوی یزدی با ایستادگی در مقابل مشکلات کارآفرین شد

(سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷) ۰۸:۵۹

مددجوی تحت حمایت کمیته امداد شهرستان ابرکوه با دریافت ده میلیون تومان وام اشتغال در سال 93 و راه‌اندازی کارگاه بلوک زنی و آرماتوربندی پس از پایدارسازی شغل خود برای تعدادی از افراد جویای کار، کارآفرینی کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدحسن داماد مددجوی تحت حمایت کمیته امداد است که دریکی از روستاهای شهرستان ابرکوه زندگی می‌کند، وی با پشتکار و استقامتی که داشت پس از ناکامی در شغل‌های مختلف توانست با دریافت تسهیلات اشتغال از کمیته امداد شغلی پایدار برای خود و تعدادی از افراد جویای کار ایجاد کند.

وی بابیان اینکه پس از پایان تحصیلات مقطع ابتدایی به علت تنگدستی خانواده و نداشتن مشوق، ترک تحصیل کردم، افزود: بعد از انصراف از تحصیل به دلیل علاقه زیادی که به دینام پیچی و تعمیر موتور چاه‌های کشاورزی داشتم به عنوان شاگرد به کسب مهارت و تجربه در این حرفه مشغول فعالیت شدم.

وی ادامه داد: پس از مدت پنج سال شاگردی در مغازه دینام پیچی با توجه به استعداد و علاقه‌ای که در این کار داشتم تصمیم گرفتم با یکی از دوستانم به صورت مشارکتی مغازه‌ای را راه‌اندازی و کسب درآمد کنیم، مدتی گذشت تا اینکه زمان خدمت سربازی رسید، پس از پایان دوره خدمت با دختر مددجوی تحت حمایت کمیته امداد ازدواج کردم و شروع به فعالیت در حرفه موردعلاقه خود کردم.

این کارآفرین یزدی افزود: روزگار به همین منوال می‌گذشت تا اینکه پوست دستم به دینام و محیط اسیدی موتورهای دینامی حساسیت نشان داد و با مراجعه به پزشک و انجام آزمایش‌های مربوطه به دستور دکتر علی‌رغم میل درونی مجبور به ترک فعالیت در دینام پیچی شدم، بعدازاین اتفاق برای تأمین مخارج زندگی مدت کوتاهی همراه پدرم به مقنی گری پرداختم، ولی استعداد و علاقه‌ای به این کار نداشتم.

وی گفت: سال 85 با اجاره تکه زمینی در شهرک صنعتی ابرکوه به همراه یکی از دوستانم به کار آرماتوربندی ساختمان مشغول شدم ولی به علت وجود رقبای زیاد در این شغل و رکود بازار، درآمد چندانی نداشتیم، تصمیم گرفتیم با بلوک زنی و فروش بلوک آماده در کنار آرماتوربندی به درآمد خوبی دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: سرمایه‌ای برای راه‌اندازی کارگاه و تهیه ابزارآلات موردنیاز تیرچه‌بلوک زنی نداشتیم برای همین به کمیته امداد ابرکوه مراجعه کردم و درخواست تسهیلات اشتغال دادم، سال 93، ده میلیون تومان وام دریافت کردم و بلافاصله اقدام به خرید وسایل و تجهیزات لازم کردم و به حرفه خود رونق دادم.

این کارآفرین افزود: هم‌اکنون صاحب یک کارگاه بلوک زنی و آرماتوربندی در شهرک صنعتی ابرکوه هستم و تعدادی کارگر را در کارگاه به کار گرفته‌ام و از اینکه هرروز کسب‌وکارم رونق و توسعه بیشتری پیدا می‌کند و با ایستادگی در مقابل مشکلات یک کارآفرین شده‌ام خداوند را شاکر هستم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۷
(سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷) ۰۸:۵۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید