دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۷ / ۱۰:۱۵
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۶۴۴۴۰
گزارشگر : ۹۷
هم‌زمان با روز جهانی کودک اعلام شد

9 درصد مددجویان یزدی کودک یک تا 9 سال هستند

(دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۱۵

بیش از 37 هزار مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان یزد قرار دارند که 9 درصد آن‌ها کودک یک تا 9 سال هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد با اشاره به آمار کودکان تحت حمایت این نهاد، گزارشی از خدمات ارائه‌شده به کودکان کمتر از پنج سال مبتلا به سوءتغذیه در نیمه نخست سال ۹۷ پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدحسین جمال پور، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه از چهار هزار و 144 کودک یک تا 9 سال تحت حمایت 530 کودک ساکن مناطق محروم هستند، گفت: بیش از 37 هزار مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان یزد قرار دارند که 9 درصد آن‌ها کودک یک تا 9 سال هستند.

وی بابیان اینکه هزار و 466 کودک کمتر از پنج سال مبتلا به سوءتغذیه از برنامه حمایتی این نهاد استفاده می‌کنند افزود: سوءتغذیه تنها به کمبود مواد غذایی یا کم خوری محدود نمی‌شود بلکه شامل رژیم‌های نامناسب غذایی نیز می‌شود و اگر به‌موقع با آن مقابله نشود آثار غیرقابل جبرانی دارد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد گفت: سرانه پرداختی به کودکان کمتر از پنج سال مبتلا به سوءتغذیه ماهیانه 92 هزار تومان و سرانه پرداختی به مادران شیرده و باردار تحت حمایت که تعداد آنان 28 نفر است ماهیانه صد هزار تومان است.

وی بیان کرد: 250 کودک کمتر از پنج سال مبتلا به سوءتغذیه که از این نهاد خدمات دریافت می‌کنند در مناطق محروم ساکن هستند.

جمال پور گفت: طی نیمه نخست امسال 940 میلیون تومان برای کمک به رفع سوءتغذیه کودکان کمتر از پنج سال و حدود 17 میلیون تومان برای کمک به تغذیه مادران شیرده و باردار تحت حمایت کمیته امداد استان یزد هزینه شد.

وی افزود: تمامی نیکوکاران می‌توانند با شرکت در طرح "هم‌سفره" کمیته امداد با مراجعه به سایت hamsofreh.ir و یا از طریق تلفن همراه با واردکردن کد دستوری #۰۳۵*۸۸۷۷*، نرم‌افزارهای کاربردی سنا، بله، سکه، آپ در تلفن همراه و تلفن نیکوکاری ۰۹۶۸۸۷۷ اقدام و در کاهش و رفع سوءتغذیه کودکان کمتر از پنج سال سهیم شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد یادآور شد: سال گذشته یک میلیارد و ۲۰۶ میلیون تومان برای تغذیه هزار و ۵۵۲ کودک کمتر از پنج سال مبتلا به سوءتغذیه اختصاص یافت.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۷۱
(دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۱۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید