جزییات خبر

یکشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۹
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۷۱۳۹۳
گزارشگر : ۹۷
طی ‌شش‌ماهه نخست سال 98

نیکوکاران یزدی 48 میلیارد ریال زکات دادند

(یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۳۹

مردم نیکوکار استان یزد طی شش‌ماهه نخست سال جاری 48 میلیارد ریال زکات به کمیته امداد پرداخت کردند که 84 درصد از این کمک‌ها در امور محرومان و 16 درصد برای ساخت پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا مشعل چی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه 357 عامل افتخاری و 212 مبلغ زکات برای ترویج این فریضه الهی با کمیته امداد همکاری دارند، گفت: مردم نیکوکار استان یزد طی شش‌ماهه نخست سال جاری 48 میلیارد ریال زکات به کمیته امداد پرداخت کردند که 84 درصد از این کمک‌ها در امور محرومان و 16 درصد برای ساخت پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه شد.

وی بابیان اینکه 50 درصد از زکات اختصاص‌یافته در بخش محرومان برای معیشت آنان هزینه شد، افزود: 27 درصد از زکات جمع‌آوری‌شده برای ساخت، مرمت و بازسازی منازل محرومان، 10 درصد برای کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند و 13 درصد برای کمک به هزینه درمانی و تحصیلی مددجویان تحت حمایت طی شش‌ماهه نخست سال 98  اختصاص یافت.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد افزود: 19میلیارد ریال از زکات جمع‌آوری‌شده در قالب زکات واجب و 29 میلیارد ریال زکات مستحبی بوده است.

وی بیان اینکه سال گذشته مردم نیکوکار استان یزد ۱۱ میلیارد و 800 میلیون تومان زکات پرداخت کردند افزود: اقلام و کمک‌های اهدایی نیکوکاران در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود و به‌هیچ‌عنوان از این کمک‌ها برای انجام فعالیت‌های تشکیلاتی و سازمانی استفاده نمی‌شود.

مشعل چی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از طرح های موفق و مورد تایید در حوزه زکات، شجره طیبه است گفت: در این طرح کشاورزان با نیت انفاق و کمک به نیازمندان، محصول یک یا چند درخت خود را برای مدت معین در اختیار دبیرخانه شورای زکات مستقر در کمیته امداد قرار می دهند.

هم‌اکنون 5 هزار اصله درخت پسته، خرما، به، انار، انگور و زردآلو مشمول طرح شجره طیبه هستند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۴۸
(یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید