جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۱
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۷۲۸۳۱
گزارشگر : ۹۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد اعلام کرد:

ایجاد 948 فرصت شغلی برای مددجویان یزدی

(چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸) ۰۸:۳۱

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد گفت: این نهاد طی 9 ماهه سال جاری 948 فرصت شغلی برای مددجوی تحت حمایت این نهاد با اعطای تسهیلات اشتغال ایجاد کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، امیر زین‌العابدین قمی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد با اشاره به توجه ویژه این نهاد به رویکرد مددکاری اشتغال محور و تشویق مددجویان به ایجاد شغل و دستیابی به توانمندی، گفت: 34 میلیارد و 924 میلیون تومان وام اشتغال طی 9 ماهه سال ۹۸ به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد و اقشار نیازمند اعطا شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد افزود: 16 میلیارد و 638 میلیون تومان از تسهیلات پرداختی در 9 ماهه امسال در بخش دام‌پروری، 9 میلیارد و 390 میلیون تومان خدمات، چهار میلیارد و 396 میلیون تومان کشاورزی، سه میلیارد و 530 میلیون تومان فعالیت‌های صنعتی و معدنی و 870 میلیون تومان صنایع‌دستی و ۱۰۰ میلیون تومان شیلات بوده است.

وی بابیان اهمیت اجرای نظام هدایت شغلی و راهبری شغلی مددجویان تحت حمایت تصریح کرد: این نهاد طی 9 ماهه نخست سال جاری 948 فرصت شغلی برای مددجوی تحت حمایت این نهاد با اعطای تسهیلات اشتغال ایجاد کرد.

وی ادامه داد: کمک به بهبود فضای کسب‌وکار و اشتغال پایدار اقشار نیازمند با رویکرد توسعه مشاغل خانگی، خرد و زودبازده با اولویت تولید روستایی و صنایع‌دستی، ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی با رویکرد توانمندسازی گروه‌های هدف در عرصه‌های کشاورزی، دام‌پروری، صنعت، معدن و خدمات در مناطق محروم برای کمک به مهاجرت معکوس، مدیریت زنجیره‌های تولیدی و دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی، صنایع تبدیلی و صنایع‌دستی در مناطق محروم و روستایی و همچنین افزایش و پایدارسازی تولیدات اقشار نیازمند از طریق مدیریت فرآیندهای تولید و بازرگانی در راستای استحکام اقتصاد خانواده از اهمیت ویژه‌ای در کمیته امداد برخوردار است.

زین‌العابدین قمی افزود: 713 طرح ایجادشده طی 9 ماهه ابتدای سال ۹۸ مربوط به طرح‌های خودکفایی، 222 مورد توان‌افزایی، 13 مورد کارانگیزی بوده است، 203 مورد وام مجدد نیز برای توسعه کار به مددجویان تحت حمایت اعطاشده است.

وی افزود: 15 میلیارد و 560 میلیون تومان از تسهیلات اعطایی از محل منابع قرض‌الحسنه بانکی، پنج میلیارد و 200 میلیون تومان از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، هشت میلیارد و 693 میلیون تومان از محل از محل منابع اشتغال روستایی و عشایری و پنج میلیارد و 471 میلیون تومان هم‌افزایی بانک مهر ایران و صندوق کارآفرینی امید پرداخت‌شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۸
(چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸) ۰۸:۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید