جزییات خبر

سه شنبه / ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۷:۴۸
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۷۳۷۶۰
گزارشگر : ۹۷
مدیرکل کمیته امداد استان یزد مطرح کرد:

خدمت 41 ساله کمیته امداد استان یزد به محرومان

(سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸) ۰۷:۴۸

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: 22 هزار و 271 خانوار با جمعیت 43 هزار و 278 نفر شامل ایتام، بی‌سرپرستان، از کارافتادگان، سالمندان و بیماران استان یزد از خدمات متنوع این نهاد در بخش‌های مختلف استفاده می‌کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد شجاعان، مدیرکل کمیته امداد استان یزد هم‌زمان با 14 اسفندماه سالروز تأسیس کمیته امداد، گفت: کمیته امداد بر اساس اندیشه و تفکر دینی و فقهی حضرت امام خمینی (ره) و به دست ایشان با هویتی دینی و مردمی، جهادی، عام‌المنفعه و غیرانتفاعی تأسیس شد تا پیام‌آور فرهنگ احسان، ایثار، انفاق و نیکوکاری در جامعهٔ اسلامی بوده و غیرت و کرامت انسانی را در حمایت از محرومان حفظ کند.

وی افزود: هدف از تشکیل امداد امام، توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تأمین خوداتکایی، تقویت و رشد ایمانی و اعتقادی نیازمندان و محرومان با ارائه خدمات اجتماعی، حمایتی، فرهنگی و معیشتی به آنان است.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد تصریح کرد: 22 هزار و 271 خانوار با جمعیت 43 هزار و 278 نفر شامل ایتام، بی‌سرپرستان، ازکارافتادگان، سالمندان و بیماران از خدمات متنوع این نهاد در بخش‌های مختلف استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: طی ۴۱ سال گذشته ۴۹۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به‌عنوان کمک بلاعوض به افراد تحت حمایت پرداخت‌شده است.

شجاعان افزود: از آغاز فعالیت کمیته امداد استان در حوزه اشتغال و خودکفایی تاکنون ۳۱۴ میلیارد تومان وام یا امکانات خودکفایی برای انجام طرح‌های مختلف شغلی در اختیار ۳۸ هزار خانوار قرار داده است، طی همین مدت ۱۳۵ هزار و ۲۵۷ نفر از مددجویان تحت حمایت در دوره‌های آموزشی شرکت کردند و برای هفت هزار و ۱۸۸ نفر از مددجویان مستعد خودکفایی، کاریابی انجام شد.

وی گفت: کمیته امداد استان یزد طی ۴۱ سال خدمت‌رسانی، ۳۵ هزار مورد خدمات عمرانی شامل ساخت مسکن، تعمیر، تکمیل، بازسازی منازل، ساخت فضاهای جانبی، سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و حصارکشی منازل با هزینه ۵۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به جامعه هدف تحت حمایت و اقشار نیازمند ارائه کرده است.

وی افزود: از جمله اقدامات ارزشمند این نهاد برای گشایش مشکلات و گره‌های زندگی محرومان اعطای وام‌های قرض‌الحسنه است، به همین منظور طی 41 سال گذشته حدود  ۸۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به  ۸۰ هزار و  ۳۶۶  خانوار تحت حمایت و نیازمند در استان یزد پرداخت‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه ۳۹۳۱ دانش‌آموز و ۵۷۵ دانشجو از خدمات مختلف این نهاد در بخش فرهنگی استفاده می‌کنند، افزود: طی ۴۱ سال گذشته ۲۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در زمینه ارائه خدمات فرهنگی به جامعه تحت حمایت کمیته امداد استان یزد در سرفصل‌های مختلف هزینه شده است.

وی ادامه داد: فراهم‌سازی تسهیلات و امکانات لازم برای ادامه تحصیل دانش آموزان، دانشجویان و طلاب تحت پوشش، رسیدگی به مسائل آموزشی و تربیتی جامعه تحت حمایت، برگزاری اردوهای زیارتی، تربیتی و آموزشی برای دانش آموزان و دانشجویان و سالمندان، برگزاری دوره‌های آموزشی باهدف رشد و اعتلای فرهنگ اصیل اسلامی برای مددجویان تحت پوشش ازجمله اقدامات ارزشمند این نهاد در بخش فرهنگی است.

شجاعان با اشاره به کمک‌های کمیته امداد برای ازدواج آسان و تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت، بیان کرد: این نهاد از سال ۱۳۷۰ نسبت به تأمین جهیزیه ۲۵ هزار و ۴۴۱ نوعروس وزنان ازدواج مجدد تحت حمایت و زوج‌های نیازمند غیر تحت حمایت اقدام کرده است، ۱۶ میلیارد و ۲۴ میلیون تومان در این مدت برای کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند هزینه شده است.

وی در پایان گفت: کارشناسان حقوقی این نهاد به‌عنوان یک مدافع مسلم حقوق محرومان، پیگیر مسائل حقوقی و قضائی خانواده‌های تحت حمایت بوده و تا حد امکان در احقاق حقوق آنان تلاش می‌کند، طی ۴۱ سال گذشته این نهاد نسبت به پیگیری ۲۵ هزار مورد مسائل حقوقی و قضایی مرتبط با کمیته امداد این استان و مددجویان تحت حمایت اقدام کرده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۶۱
(سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸) ۰۷:۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید