جزییات خبر

شنبه / ۲۴ آبان ۱۳۹۹ / ۰۸:۰۹
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۷۸۵۰۱
گزارشگر : ۹۷
مدیرکل کمیته امداد استان یزد مطرح کرد:

نیازسنجی و توان سنجی مددجویان یزدی در مسیر خدمت‌رسانی

(شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۰۹

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: رویکرد این نهاد استقرار کامل نظام نیازسنجی و توان سنجی مددجویان برای افزایش اثربخشی خدمات حمایتی و توانمندسازی اقشار نیازمند است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد شجاعان با اشاره به تلاش مستمر کمیته امداد برای مردمی شدن فعالیت‌های مربوط به انجام حمایت‌های مادی و معنوی از نیازمندان، گفت: رویکرد این نهاد استقرار کامل نظام نیازسنجی و توان سنجی مددجویان برای افزایش اثربخشی خدمات حمایتی و توانمندسازی اقشار نیازمند است.

وی با تأکید بر توجه ویژه کمیته امداد به ارائه خدمات معوض به‌جای بلاعوض، افزود: رویکرد این نهاد استقرار کامل نظام نیازسنجی و توان سنجی مددجویان برای افزایش اثربخشی خدمات حمایتی و توانمندسازی اقشار نیازمند است.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه ۴۸ هزار مددجو در قالب 23 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد هستند، ادامه داد: توانمندسازی فکری، فرهنگی و اقتصادی مددجویان با تأکید بر اشتغال، پایدارسازی مشاغل و افزایش درآمد طرح‌های اشتغال ازجمله رویکردهای مهم و اساسی این نهاد است.

وی تصریح کرد: شناسایی و معرفی افراد مستعد اشتغال تحت حمایت در بازه سنی ۱۸ تا ۶۰ سال برای توانمندسازی و بهره‌مندی از خدمات اشتغال و خودکفایی در سال جهش تولید باقوت در حال اجرا است.

شجاعان گفت: بهره‌گیری از مشاوران اشتغال برای ایجاد انگیزه و روحیه کسب‌وکار در مددجویان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار و کاهش اتکای آنان به کمیته امداد، تعامل با مراکز نیکوکاری در خصوص شناسایی افراد نیازمند مستعد اشتغال برای بهره‌مندی از تسهیلات اشتغال این نهاد نیز در حال انجام است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۴۰
(شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید