جزییات خبر

شنبه / ۲۰ دی ۱۳۹۹ / ۰۷:۵۵
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۷۹۶۸۴
گزارشگر : ۹۷
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد خبر داد:

فعالیت 170 مرکز نیکوکاری محله در استان یزد

(شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹) ۰۷:۵۵

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: هم‌اکنون 170 مرکز نیکوکاری محله در استان یزد برای خدمت‌رسانی به نیازمندان با کمیته امداد همکاری دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، غلامرضا مشعل چی بابیان اینکه بابیان اینکه مراکز نیکوکاری در سه بخش محله محور، تخصصی و صنفی با شعار مردم برای مردم در حال فعالیت هستند، گفت: هم‌اکنون 170 مرکز نیکوکاری محله در استان یزد برای خدمت‌رسانی به نیازمندان با کمیته امداد همکاری دارند.

وی با اشاره به اینکه ۱۴ هزار و 623 نیکوکار، مجمع و تشکل با مراکز نیکوکاری همکاری دارند، افزود: بیش از 45 هزار نفر مددجوی نیازمند از خدمات مراکز نیکوکاری در سطح استان استفاده می‌کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به اینکه افزود: خیران می‌توانند کمک‌های اهدایی خود را به‌صورت نقدی و کالا در بخش‌های مختلفی ازجمله طرح اکرام ایتام و محسنین، اشتغال، اطعام، مسکن، درمان، کمک‌هزینه ازدواج و جهیزیه، سبد کالا و لوازم ضروری زندگی (معیشت)، نذر و قربانی، پوشاک و البسه و صدقات به مراکز نیکوکاری اهدا کنند.

وی یادآور شد: واگذاری امور به مردم، شناسایی نیازمندان واقعی محله، شناسایی و جذب خیران محله، پیوند نیازهای محرومان محله با توانمندی‌های خیران محله، استفاده از حضور و تخصص مردم، احیای حقوق همسایگی، تقویت همبستگی‌های اجتماعی، مردمی شدن حمایت‌های اجتماعی، احیای فرهنگ انفاق، نیکوکاری و نوع‌دوستی، جمع‌آوری کمک‌های مردمی و توزیع آن بین نیازمندان و افزایش اعتماد عمومی ازجمله فواید و کارکردهای مراکز نیکوکاری محله است.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۳۸۵
(شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹) ۰۷:۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید