جزییات خبر

دوشنبه / ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۹:۱۹
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۸۱۳۸۱
گزارشگر : ۹۷
مدیرکل کمیته امداد استان یزد:

ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای نیکوکاری و نوع‌دوستی است

(دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰) ۰۹:۱۹

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای نیکوکاری و نوع‌دوستی است و مسلمانان در این هنگامه می‌توانند در پرتو آموزه‌ها و مفاهیم والای الهی به انفاق و بخشش بپردازند تا از آثار روحی و معنوی آن بهره‌مند شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد شجاعان در آستانه ماه مبارک رمضان بابیان اینکه این نهاد در تلاش است در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها نام‌گذاری شده است، رسالت خویش را نسبت به محرومین بیش از گذشته انجام دهید، گفت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای نیکوکاری و نوع‌دوستی است و مسلمانان در این هنگامه می‌توانند در پرتو آموزه‌ها و مفاهیم والای الهی به انفاق و بخشش بپردازند تا از آثار روحی و معنوی آن بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به‌ضرورت نقش‌آفرینی مؤثر این نهاد برای تأمین مایحتاج نیازمندان به‌ویژه مددجویان و ایتام در ایام ماه مبارک رمضان، افزود: کمیته امداد استان یزد با توجه به تجربه سال دوم شرایط خاص حاکم در جامعه به دلیل ویروس کرونا و ضرورت رعایت" مصوبات ستاد ملی مقابله باکرونا" امسال نیز با استفاده از تجارب کسب‌شده در سال گذشته، با بهره‌گیری از ظرفیت خیران و نیکوکاران استان تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات مؤثر و ارزنده به نیازمندان به کار می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان سال جاری برنامه‌هایی همچون تأمین معیشت در قالب بسته‌های معیشتی، جمع‌آوری کمک برای اطعام و افطاری، جذب حامی برای ایتام و محسنین (با شعار هیچ یتیمی بدون حامی در سال 1400 نداشته باشیم) و دریافت زکات فطره و کفاره موردنظر است.

وی ادامه داد: باهدف نهایی کردن طرح پویش ایران مهربان و تحقق هدف‌گذاری تعیین‌شده برای حمایت از ایتام و محسنین در ماه مبارک رمضان این طرح باقوت بیشتری انجام می‌شود.

شجاعان با اشاره به ایجاد «قرارگاه اطعام مهدوی» در ماه مبارک رمضان، بیان کرد: با عنایت به رزمایش سال گذشته، امسال نیز رزمایش گسترده ایران همدل باقوت تمام در این نهاد در قالب اطعام مهدوی با ایجاد «قرارگاه اطعام مهدوی» به‌صورت مستمر در طول ماه مبارک رمضان اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: این نهاد مصمم است در صورت امکان با توجه به شرایط موجود، هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم برای حضور مؤثر در منازل مددجویان به‌اتفاق مسئولان عالی‌رتبه استان و شهرستان در قالب طرح مفتاح الجنه را اجرا کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۶۹
(دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰) ۰۹:۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید